NIKON DF. POWRÓT DO KLASYKI

TWO

TOKIO 18.11.2013

DESIGN RZECZY STYL ŻYCIA

Moda na vintage dotyczy nie tylko rynku meblowego. Do klasycznych wzorów sprzed lat nawiązują ostatnio również uznani producenci sprzętu fotograficznego, jak Olympus, Hasselblat, Leica, Konica czy Fuji. Teraz dołącza do nich Nikon z modelem Df - wysokiej klasy pełnoklatkową lustrzankę cyfrową w stylu retro, przeznaczoną dla profesjonalistów oraz miłośników fotografii w najczystszej postaci.

Nikon Df to idealna propozycja zarówno dla purystów w dziedzinie fotografii, jak i entuzjastów designu. Nowy model nawiązuje wyglądem do kultowych aparatów analogowych firmy Nikon w standardzie 35mm, jednak wyposażeniem dorównuje najbardziej zaawansowanym lustrzankom cyfrowym, co stanowi wyraz zamiłowania do fotografii zarówno pod względem formy, jak i funkcjonalności.

- Koncepcja modelu Nikon Df od samego początku powstawała z myślą o dążeniu do perfekcji w fotografowaniu oraz o emocjach, które są najistotniejszym elementem fotografii. Ten aparat wręcz zachęca, by wziąć go do ręki i zacząć tworzyć zdjęcia. Nietypowe połączenie stylizacji retro i zaawansowanych technologii sprawia, że Nikon Df wymyka się klasyfikacjom. Docenią go zarówno entuzjaści fotografii, jak również miłośnicy klasycznego designu - mówi Dirk Jasper, kierownik ds. produktów profesjonalnych firmy Nikon Europe.

Korpus aparatu Nikon Df jest oferowany w dwóch klasycznych wersjach kolorystycznych: czarnej lub srebrnej zczarnymi detalami. Faktura uchwytu, mechaniczne pokrętła i płaski kształt górnego panelu nawiązują stylistyką do kultowych modeli lustrzanek analogowych firmy Nikon, takich jak F2 lub F3. Interfejs użytkownika zaprojektowano jako monochromatyczny.

Serce aparatu Nikon Df stanowi znana ze sztandarowego modelu Nikon D4 matryca CMOS formatu FX o rozdzielczości 16,2 mln pikseli oraz procesor przetwarzania obrazu EXPEED 3, gwarantujące znakomitą jakość obrazu, nawet w najtrudniejszych warunkach oświetleniowych.

Nikon Df sprzedawany będzie w zestawie ze specjalną wersją popularnego obiektywu AF-S 50 mm f/1,8G Nikkor. Cena aparatu Nikon Df oraz data wprowadzenia do sprzedaży nie zostały jeszcze ustalone.

Więcej na: www.nikon.pl