DESIGN ALIVE AWARDS 2013 rusza. Zgłoś swojego kandydata do nagrody!

Po raz drugi magazyn „Design Alive” nagrodzi najbardziej kreatywne osobowości w Polsce. Po raz pierwszy, każda osoba w imieniu własnym lub w imieniu reprezentowanej przez siebie instytucji może zgłosić kandydata do nagród poprzez formularz udostępniony na naszym portalu. Przyjmowanie zgłoszeń potrwa do 4 października.

Po raz drugi magazyn „Design Alive” nagrodzi najbardziej kreatywne osobowości w Polsce. Po raz pierwszy, każda osoba w imieniu własnym lub w imieniu reprezentowanej przez siebie instytucji może zgłosić kandydata do nagród poprzez formularz udostępniony na naszym portalu. Przyjmowanie zgłoszeń potrwa do 4 października.

Design Alive Awards to nagrody za oryginalną umiejętność odpowiadania na potrzeby współczesnego człowieka mające na celu odszukać i nagrodzić twórców oraz promotorów: rozwiązań, produktów i usług powstałych z synergii projektowania, technologii, ekologii i biznesu ze świadomością zmieniającego się świata i społeczeństwa.

Design Alive Awards to całoroczny projekt promujący polską kreatywność w Polsce i zagranicą. Wystawa poprzedniej edycji konkursu przez rok odwiedzała najbardziej interesujące targi i festiwale w Polsce i na świecie. Zorganizowaliśmy dziesiątki inspirujących spotkań, wykładów i dyskusji, z Design Alive Awards miało okazję zetknąć się ponad 500 tys. widzów.

– To pokazuje, jak bardzo ważne jest pokazywanie ludziom wzorców, liderów zmian i ich ponadprzeciętnych dokonań – mówi redaktor naczelna Ewa Trzcionka. – W tym roku, oprócz nagród głównych przyznawanych przez międzynarodową Kapitułę, postanowiliśmy także oddać głos naszym czytelnikom i wręczyć w ich imieniu nagrody wybranym w plebiscycie nieprzeciętnym osobowościom – dodaje.

Zwycięzców Design Alive Awards 2013 wybierze Kapituła w międzynarodowym składzie: Ewa Trzcionka (przewodnicząca), redaktor naczelna magazynu „Design Alive”, dr Krystyna Łuczak-Surówka, krytyk designu, Zuzanna Skalska, trendwatcher w VanBerlo (Holandia), Andreas Dornbracht, dyrektor zarządzający Dornbracht (Niemcy), Robert Konieczny, architekt KWK Promes, Wojciech Trzcionka, dyrektor wydawniczy „Design Alive”, Piotr Voelkel, właściciel Grupy Kapitałowej VOX, Oskar Zięta, projektant i naukowiec (Polska, Szwajcaria).

To jednak nie koniec nowości w tegorocznej edycji konkursu. Po raz pierwszy, każda osoba w imieniu własnym lub w imieniu reprezentowanej przez siebie instytucji może zgłosić kandydata do nagród poprzez formularz udostępniony na portalu www.designalive.pl. Przyjmowanie zgłoszeń potrwa do 4 października. Formularz zgłoszeniowy znajdziecie tutaj

Na podstawie zgłoszonych kandydatur opracowana zostanie lista nominacji, którą poznamy w drugiej połowie października. Kapituła Design Alive Awards obradować będzie początkiem listopada w poznańskim centrum kreatywności i biznesu Concordia Design. Do publicznej wiadomości nazwiska laureatów zostaną podane 21 listopada w Warszawie podczas uroczystej gali Design Alive Awards 2013, która odbędzie się w Warszawie.

W ubiegłorocznej edycji konkursu unikalną statuetkę Design Alive Awards projektu Oskara Zięty przyznano architektowi Robertowi Koniecznemu (Kreator 2012), kuratorce i dziennikarce Agnieszce Jacobson-Cieleckiej (Animator 2012) oraz prezydentowi Gdyni, Wojciechowi Szczurkowi (Strateg 2012).

Formularz zgłoszeniowy edycji 2013: tutaj
Regulamin edycji 2013: tutaj

Mecenas:
Dornbracht
Sponsorzy:
Kinnarps, Lamy, Schattdecor, Moleskine
Partnerzy:
Concordia Design, Zieta Prozessdesign, Ultrabrand, APS, Leica, Design4rent
Patroni medialni:
TVP Kultura, Malemen, Przekrój
Współpraca redakcyjna:
RMF Classicnatemat.pl
Partner PR:
JBcomm

Zapisz się do newslettera!

Powiązane artykuły:

Dom, który patrzy

Dom, który patrzy

Zurych | 3 stycznia 2024

Odwiedzamy arch. Annę Jach i jej szwajcarski dom z ruchomym okiem na fasadzie