NASI NAD SEKWANĄ

TEKST: ANGELIKA OGROCKA, ZDJĘCIA: WOJCIECH TRZCIONKA

PARYŻ 14.9.2014

DESIGN WYDARZENIA

"Nasza Polska. The Open Form of Contemporary Polish Design" lub "La Forme Ouverte du Design polonais contemporain" to tytuł wystawy, którą oglądać można było w Rotundzie przy placu Stalingradzkim w Paryżu. Jej celem jest promocja współczesnego wzornictwa tworzonego przez naszych rodaków.

Kuratorką ekspozycji zrzeszającej projekty największych talentów polskiego designu jest Lisa Coirier w asyście Adriana Madlenera. Znalazły się tam najnowsze prace takich osobistości, jak: Edgar Bąk, Agnieszka Bar, Marek Cecuła i Ćmielów Design Studio, Stanisław Czarnecki, ENDE, Paweł Grobelny, Maria Jeglińska, Ola Mirecka, Bartek Mejor, Krzysztof J. Lukasik, Jan Lutyk, Monika Patuszyńska, Chmara Rosinke, Studio Rygalik, Bashko Trybek, To Do Studio, Mateusz Wiewiórowski, VELT czy Oskar Zięta. Projektanci zajmują się na co dzień odmiennymi dziedzinami - wśród nich znajdziemy: meblarstwo, ceramikę, oświetlenie, grafikę, a nawet akcesoria. Łączy ich jedno - kreują i produkują w Polsce.

Za oprawę scenograficzną odpowiada Oskar Zieta, który w tym celu wykorzystał wynalezioną przez siebie technologię FiDU i system 3+.

W Paryżu wystawę można było zobaczyć w dniach 6-13 września. Teraz powędruje do Belgii na Design September Brussels, gdzie będzie można ją obejrzeć od 19 września do 2 października.

Więcej na: www.parisdesignweek.fr, www.designseptember.be