NAGRODY DOTARŁY DO GDYNI

TEKST I ZDJĘCIA: WOJCIECH TRZCIONKA

GDYNIA 3.7.2015

DESIGN DESIGN ALIVE AWARDS 2014 WYDARZENIA

Design Alive Awards to jedyne w Polsce nagrody za kreatywne myślenie. Od trzech lat towarzyszy im wystawa krążąca po najciekawszych wydarzeniach w kraju. Po raz trzeci dotarła także na Gdynia Design Days. Oglądać ją można w dniach 3-12 lipca w Pomorskim Parku Naukowo-Technologicznym.

Tym razem wystawa Design Alive Awards ma szczególny wymiar dla festiwalu, ponieważ wśród laureatów zobaczyć możemy projektantów z Pomorza, współtworzących poprzednie edycje GDD: grupę Tabanda oraz studio Malafor.

Wystawa Design Alive Awards 2014 jest wyjątkowa także z innego powodu - laureaci tej prestiżowej nagrody prezentowani są na zdjęciach wydrukowanych na… śpiworach. Pomysł ten pomogła zrealizować firma Pajak Sport z Bielska-Białej. To nie pierwszy eksperyment "Design Alive" z innowacyjnymi technologiami. Debiutancka ekspozycja wykonana była ze starych banerów, druga z kolei z materiału Tyvek. Do wykonania tegorocznej użyto jednego z najbardziej zaawansowanych technologicznie wypełnień PrimaLoft® Silver. Same fotografie nadrukowano na satynowej tkaninie.

Sponsorami projektu są: Pajak Sport, Kinnarps, Barlinek, Schattdecor, Tołpa i Siemens. Więcej na: www.designalive.pl/#daa