MUCHOMOR OD ALESSI

MAC


3.6.2012

RZECZY

Amanita to trujący grzyb, który funkcjonuje u nas pod nazwą muchomor. Być może marka Alessi odczaruje niebawem budzącego złe skojarzenia grzyba, ponieważ nową lampę stworzoną dla niej przez braci Campana postanowiła nazwać właśnie Amanita.

Nowa lampa w całości jest wykonywana ręcznie i powstaje z rattanu. Na szczęście nawiązanie do trującego muchomora jest widoczne jedynie w kształtach lampki. Użycie rattanu daje niezwykły efekt: wiązki światła przebijają się przez szczeliny, tworząc nieregularne kombinacje. Ta gra światłem oraz cieniem nie byłaby możliwa, gdyby nie użycie w lampce dwóch żarówek, które umożliwiają trzy różne kombinacje gry świateł. Żarówki są umieszczone w dwóch częściach lampy: jedna znajduje w jej nóżce i dzieli się światłem z okolicznymi powierzchniami (np. blatem). Druga z żarówek, umieszczona górnej części oświetla sufit.

Lampę Amanita zaprojektowali bracia Humberto i Fernando Campana, brazylijscy projektanci tworzący regularnie dla najważniejszych światowych marek (Edra, Cappellini czy właśnie Alessi).

Lampa Amanita trafiła już do sprzedaży, kosztuje 1630 zł.

Więcej: www.alessi.com, www.campanas.com.br

Nowa lampa marki Alessi. fot. Materiały prasowe

Lampę Amanita zaprojektowali bracia Humberto i Fernando Campana. fot. Materiały prasowe