Turkusowe sople lodu

Wykonana ręcznie z patyczków z poliwęglanu kolekcja A’mare od kultowej włoskiej marki Edra to hołd dla morza i wody.

Celowo nieregularne, niejednorodne powierzchnie przypominają orzeźwiające turkusowe sople lodu ułożone w proste, funkcjonalne kształty mebli ogrodowych.

Kolekcja zaprojektowana przez Jacopa Fogginiego dla marki Edra składa się z krzesła, fotela, ławki, leżaka, stolika kawowego i stolików pomocniczych.

Edra

Włoska marka luksusowych mebli powstała w 1987 roku w Toskanii. Dziś znana jest na całym świecie za sprawą swoich projektów łączących artystyczny kunszt, zaawansowane badania technologiczne oraz wysokiej klasy materiały. Edra reprezentowała włoską jakość m.in. na Igrzyskach Olimpijskich w Rio de Janeiro w 2016 roku i Peyongchang w Korei w 2018 roku, a także na Mistrzostwach Świata w Narciarstwie Alpejskim w Cortina d’Ampezzo 2021.

Jacopo Foggini

Urodził się w Turynie, a obecnie mieszka i pracuje w Mediolanie. W swoich twórczych eksperymentach najczęściej sięga po wszechstronność metakrylanu i poliwęglanu, materiałów powszechnie używanych do produkcji reflektorów samochodowych. Pierwsza indywidualna wystawa Jacopo odbyła się w 1997 roku, od tego czasu wystawiał się w ponad sześćdziesięciu galeriach na całym świecie. Od lat tworzy efektowne instalacje na zamówienie Międzynarodowych Targów Meblowych w Mediolanie, realizował również projekty takie jak Lampadario da Teatro na ceremonię otwarcia Igrzysk Olimpijskich w Turynie (2006), czy Matrioska Super Hero na Moscow Design Week (2011). Prace Jacopo zobaczymy również w licznych hotelach, restauracjach, salonach wystawowych i teatrach na całym świecie.

Zapisz się do newslettera!

Powiązane artykuły:

Osobisty kod komunikacji

Osobisty kod komunikacji

Mediolan | 28 czerwca 2023

Włoska projektantka Elena Salmistraro sprawia, że obdarzamy przedmioty uczuciami

Teatr florystyczny

Teatr florystyczny

Mediolan | 12 września 2022

Studio projektowe LatoxLato na nowo definiuje doniczkę