MODOWE KRZESŁA ROBERTA BRONWASSERA

MAC

24.7.2012

RZECZY

Smool Design to autorskie studio Roberta Bronwassera. Pochodzący z Holandii twórca tworzy obiekty funkcjonalne, przemyślane, starając się nadawać im unikalny charakter. Niedawno zaprojektował rodzinę krzeseł Casual.

To się nazywa minimalistyczne piękno. Zwyczajne krzesło, wpisane w nazwę, okazuje się w tym wypadku przedmiotem wyjątkowym. Jest zresztą częścią większej kolekcji pod nazwą Fashion Furniture. Bronwasser postanowił połączyć w jedno bardzo skromne użycie materiałów (w tym również tekstyliów) z komfortem użytkowania oraz niezliczonymi możliwościami ich kombinacji.

Odniesienie do świata mody nie jest dziełem przypadku: są widoczne choćby w efektownych kombinacjach tkanin oraz zastosowania funkcji częściej przypisywanych modzie niż meblom. Jego krzesła są zaopatrzone np. w kieszenie (w których możemy ukryć laptopa), zamki błyskawiczne a nawet elementy galanterii skórzanej.

Konstrukcja krzesła wspiera się na zasadach, jakie obowiązują np. przy produkcji namiotów. Takie rozwiązanie umożliwia transportowanie i przechowywanie krzeseł "na płasko".

Kolekcja Casual jest prototypem i nie trafiła na razie do produkcji, jej autor wciąż poszukuje producenta.

Więcej: www.smool.nl

Krzesła z kolekcji Fashion Furniture. fot. Materiały prasowe

Krzesła są na razie prototypami. fot. Materiały prasowe

Zaopatrzono je m.in. w kieszenie. fot. Materiały prasowe