MEBLE Z BRAZYLIJSKICH DOMÓW

MAC

MIAMI 16.12.2012

DESIGN LUDZIE RZECZY WYDARZENIA

Podczas tegorocznej edycji festiwalu Design Miami pojawiło się wiele światowych marek, prezentujących limitowane i unikatowe serie przedmiotów. Specjalny projekt z myślą o wydarzeniu przygotowała marka Cappellini, udowadniając, że rzemiosło i idee zrównoważonego rozwoju są bliskie nawet największym światowym producentom.

Już wiosną tego roku znana włoska marka zaprezentowała projekt "Cappellini Next", pokazując powstałe w ograniczonej liczbie egzemplarzy przedmioty w czasie Salone Internazionale del Mobile w Mediolanie. Obecnie projekt wciąż jest rozwijany, a osobą ogniskującą uwagę odbiorców jest Zanini de Zanine, znany brazylijski projektant. Na iSaloni można było zobaczyć jego fotel Trez, natomiast w grudniu premierowo na ekspozycji w Stanach Zjednoczonych pojawił się Inflated Wood, będący częścią większego projektu pod nazwą Reclaimed Woods.

Brazylijski projektant postanowił spojrzeć nieco inaczej na sam surowiec, jakim jest drewno, zwykle kojarzące się z ciepłym i eleganckim materiałem, ale czasami trudnym i niewygodnym. De Zanine postanowił nadać mu bardziej przyjazne kształty - stąd tytułowe "napompowanie", będące widoczne dla oczu oraz wpływające na odczucia ciała użytkowników. Do przygotowania trzech elementów - fotela, taboretu oraz ławy, wykorzystał najszlachetniejsze drewno z brazylijskich lasów. Projektant ucieka jednak od szalonego tempa masowej produkcji meblarskiej i masowej wycinki drzewostanu, stawiając na bardzo wyrafinowane techniki produkcji. De Zanine wykorzystuje w tym projekcie wyłącznie drewno pochodzące z rozbiórek, a elementy jego mebli tworzą dawne słupy, belki, schody i balustrady starych brazylijskich domów. W efekcie jego projektami interesują się galerie z całego świata.

Kolekcję Inflated Wood, powstałej we współpracy brazylijskiego projektanta i marki Cappellini można oglądać do połowy grudnia w Miami.

Więcej: www.cappellini.it, www.studiozanini.com.br

Projekty Inflated Wood są prezentowane na festiwalu Design Miami. fot. Materiały prasowe

Do przygotowania trzech elementów - fotela, taboretu oraz ławy, wykorzystano drewno z brazylijskich lasów. fot. Materiały prasowe

Kolekcja Inflated Wood powstaje wyłącznie z odsyzkanego materiału. fot. Materiały prasowe