Magiczna moc kamieni

30 października w Concept Store YES przy ulicy Mokotowskiej w Warszawie odbyła się prezentacja najnowszych kolekcji autorskich YES. Projektantki – Magda Dąbrowska i Kasia Bukowska, zainspirowane unikalnym charakterem i właściwościami kamieni naturalnych, stworzyły biżuterię, która wnosi do życia współczesnych kobiet odrobinę magii.

Goście zobaczyli kolekcję Aura, Liberty, Boho, Lotos oraz nowe modele z kolekcji Wiktoriańskiej i Skarabeusz. Prezentowane wzory łączy jeden motyw przewodni – kamienie naturalne. W coraz bardziej zautomatyzowanym świecie, pojawia się potrzeba poszukiwania związku człowieka z naturą. Odpowiedzią na tę potrzebę są minerały i kamienie będące unikalną kreacją pochodzącą z wnętrza ziemi. Ich niezwykłość przyciąga i hipnotyzuje. Im bardziej świat staje się cyfrowy, tym bardziej pragniemy nadawać znaczenie codziennym przedmiotom, sięgać do starożytnych wierzeń i pradawnej mądrości. Niepowtarzalna barwa, faktura i charakter każdego z minerałów sprawiają, że biżuteria z kamieniami naturalnymi zbliża nas do ukrytej w przyrodzie odwiecznej tajemnicy.

Tłem dla autorskich kolekcji YES były imponujące formacje skalne oraz surowe bryły mineralne. Magiczną atmosferę stworzył unoszący się w powietrzu zapach świętego drzewa palo santo, używanego zwyczajowo przez szamanów podczas rytualnych ceremonii.

Więcej na: wwww.yes.pl

 

Powiązane artykuły:

YES Hearts & Arrows. Ogień wiecznej miłości

Unikalny szlif

Warszawa | 9 października 2020

YES Hearts & Arrows. Ogień wiecznej miłości

Program stypendialny YES. W poszukiwaniu designu jutra

Stypendium YES

Poznań | 6 marca 2020

Pokaż nam czym jest dla Ciebie sztuka. Nie ma ograniczeń. Każdy ma szansę!

Chłonę wszystko co nowe i nieznane

Chłonę wszystko

Warszawa | 6 czerwca 2019

Magazyn „DA” postanowił wyróżnić Matyldę Polak w projekcie YES.

PROGRAM STYPENDIALNY YES NA PÓŁMETKU! POZNAJ NAZWISKA PÓŁFINALISTÓW

Półfinaliści

poznań | 25 kwietnia 2019

Znamy już nazwiska półfinalistów w Programie Stypendialnym YES 2019.