MAGICZNA MOC KAMIENI

OPRACOWANIE: ANNA RAKOCZY, ZDJĘCIA: WOJCIECH PAWŁOWSKI

WARSZAWA 7.11.2018

DESIGN MIEJSCA MODA RZECZY STYL ŻYCIA WYDARZENIA

30 października w Concept Store YES przy ulicy Mokotowskiej w Warszawie odbyła się prezentacja najnowszych kolekcji autorskich YES. Projektantki – Magda Dąbrowska i Kasia Bukowska, zainspirowane unikalnym charakterem i właściwościami kamieni naturalnych, stworzyły biżuterię, która wnosi do życia współczesnych kobiet odrobinę magii.

Goście zobaczyli kolekcję Aura, Liberty, Boho, Lotos oraz nowe modele z kolekcji Wiktoriańskiej i Skarabeusz. Prezentowane wzory łączy jeden motyw przewodni – kamienie naturalne. W coraz bardziej zautomatyzowanym świecie, pojawia się potrzeba poszukiwania związku człowieka z naturą. Odpowiedzią na tę potrzebę są minerały i kamienie będące unikalną kreacją pochodzącą z wnętrza ziemi. Ich niezwykłość przyciąga i hipnotyzuje. Im bardziej świat staje się cyfrowy, tym bardziej pragniemy nadawać znaczenie codziennym przedmiotom, sięgać do starożytnych wierzeń i pradawnej mądrości. Niepowtarzalna barwa, faktura i charakter każdego z minerałów sprawiają, że biżuteria z kamieniami naturalnymi zbliża nas do ukrytej w przyrodzie odwiecznej tajemnicy.

Tłem dla autorskich kolekcji YES były imponujące formacje skalne oraz surowe bryły mineralne. Magiczną atmosferę stworzył unoszący się w powietrzu zapach świętego drzewa palo santo, używanego zwyczajowo przez szamanów podczas rytualnych ceremonii.

Więcej na: wwww.yes.pl