MAGIS: ZWIEWNE KRZESŁO Z ALUMINIUM

MAC

16.1.2012

RZECZY

Krzesło Mesh, zaprojektowane przez Toma Dixona dla marki Magis jest wykonane w całości z jednego materiału. Widziane z pewnej odleglości staje się prawie niewidoczne.

Projekt krzesła Mesh dojrzewał w twórcy od dawna, zresztą od włoskiej marki otrzymał zielone światło w poszukiwaniu nowych materiałów i sposobów wytwarzania przedmiotów. Zarazem była to pierwsza realizacja cenionego brytyjskiego projektanta, zajmującego się wnętrzami ale również architekturą i przestrzenią publiczną, dla tej prestiżowej marki.

Do stworzenia krzesła Mesh, które swoją premierę miało już kilkanaście miesięcy temu, wykorzystał aluminium. Ten materiał zdominował cały projekt. Po pierwsze wykonał z niego całą ramę. Po drugie, z aluminium stworzył siatkę, która stała się siedziskiem.

Siatka jest delikatna, z pewnej odległości niemal niewidoczna. Półprzezroczysta struktura, lekkość i zwiewność sprawia, że krzesło może znaleźć swoich użytkowników zarówno w prywatnych domach jak i salach konferencyjnych i przestrzeniach publicznych.

Krzesła nie ma jeszcze w katalogu dystrybutorów marki Magis.

Więcej: www.magisdesign.com


Krzesło Mesh powstało z wykorzystaniem aluminium. fot. Materiały prasowe

Mesh zaprojektował Tom Dixon. fot. Materiały prasowe

Krzesło oglądane z pewnej odległości staje się niemal niewidoczne. fot. Materiały prasowe