LUSTRO DLA NARCYZA

MAC



6.7.2012

RZECZY

Wśród nowych propozycji marki Kartell znalazło się również miejsce na lustro ścienne. Zaprojektował je Philippe Starck, światowej sławy francuski twórca.
Ten projekt odzwierciedla narcystyczne zapędy w każdym z nas, zresztą sugeruje to nawet nazwa nowego projektu: Only Me. Philippe Starck stworzył całą kolekcję ściennych luster, każda szklana tafla odbijająca wizerunek osoby przeglądającej się została wpisana w smukłą ramkę o szerokości 8 cm w rożnych kolorach.

Oprócz klasycznych czerni oraz bieli pojawiły się wersje z ramką szmaragdowo-zieloną, czerwoną, lazurową oraz w barwie fuksji. Lustra powstają w różnych rozmiarach - dla tych największych przygotowano specjalne wersje obramowań z chromowanego srebra oraz brązu. Rozmiary luster w kolekcji Only Me rozpoczynają się od wersji 50x50 cm, największe to z kolei wymiar 80x170 cm.

Lustro znajduje się w kolekcji nowych obiektów, jakie znana włoska marka zaproponowała wiosną tego roku. Oprócz Philippe Starcka zaproszenie do współpracy otrzymali także: Piero Lissoni, Ferruccio Laviani, Patricia Urquiola, Tokujin Yoshioka, Mario Bellini, Ferruccio Laviani, Eugeni Quitllet i Rodolfo Dordoni. Wiele stworzonych przez nich przedmiotów to na razie prototypy.

Więcej: www.starck.com, www.kartell.pl

Lustro Only Me zaprojektowane przez Philippe Starcka. fot. Materiały prasowe

Only Me znajduje się w kolekcji nowych obiektów, jakie marka Kartell zaproponowała wiosną tego roku. fot. Materiały prasowe