LUSTRO DLA NARCYZA

MAC6.7.2012

RZECZY

Wśród nowych propozycji marki Kartell znalazło się również miejsce na lustro ścienne. Zaprojektował je Philippe Starck, światowej sławy francuski twórca.

Ten projekt odzwierciedla narcystyczne zapędy w każdym z nas, zresztą sugeruje to nawet nazwa nowego projektu: Only Me. Philippe Starck stworzył całą kolekcję ściennych luster, każda szklana tafla odbijająca wizerunek osoby przeglądającej się została wpisana w smukłą ramkę o szerokości 8 cm w rożnych kolorach.

Oprócz klasycznych czerni oraz bieli pojawiły się wersje z ramką szmaragdowo-zieloną, czerwoną, lazurową oraz w barwie fuksji. Lustra powstają w różnych rozmiarach - dla tych największych przygotowano specjalne wersje obramowań z chromowanego srebra oraz brązu. Rozmiary luster w kolekcji Only Me rozpoczynają się od wersji 50x50 cm, największe to z kolei wymiar 80x170 cm.

Lustro znajduje się w kolekcji nowych obiektów, jakie znana włoska marka zaproponowała wiosną tego roku. Oprócz Philippe Starcka zaproszenie do współpracy otrzymali także: Piero Lissoni, Ferruccio Laviani, Patricia Urquiola, Tokujin Yoshioka, Mario Bellini, Ferruccio Laviani, Eugeni Quitllet i Rodolfo Dordoni. Wiele stworzonych przez nich przedmiotów to na razie prototypy.

Więcej: www.starck.com, www.kartell.pl

Lustro Only Me zaprojektowane przez Philippe Starcka. fot. Materiały prasowe

Only Me znajduje się w kolekcji nowych obiektów, jakie marka Kartell zaproponowała wiosną tego roku. fot. Materiały prasowe