LUKSUSOWE PORSCHE Z NAPĘDEM HYBRYDOWYM

TOMASZ RUTKOWSKI

STUTTGART 19.7.2013

DESIGN RZECZY STYL ŻYCIA

Słynny producent przedstawił nową wersję Porsche Panamera. To wersja S E-Hybrid, która zastąpi Panamerę S Hybrid. Samochód do sprzedaży trafi za kilka miesięcy, jednak już dziś koncern reklamuje go jako pierwszy pojazd z takim napędem w klasie aut luksusowych.

Nowy pojazd jest nieco zliftingowaną wersją swojego poprzednika. Wszystko co najważniejsze mieści się bowiem pod maską. Samochód będą napędzać silniki, których moc całkowita wynosi 416 KM.
Panamera S E-Hybrid prędkość100 km/h rozwinie w 5,5 sekundy. To wynik lepszy od poprzednika o pół sekundy. Maksymalna prędkość, jaką może osiągnąć, wynosi 270 km/h.

Silnik elektryczny, który energię czerpie z baterii litowo-jonowych, ma moc 95 KM. Maksymalnie na takim zasilaniu pojazd przejedzie 36 km, producent określa jednak dystans który realnie może pokonać w trybie elektrycznym od 18 do 36 km. Po rozładowaniu baterii energię można uzupełniać korzystając ze standardowego gniazda. Pracując wyłącznie na silniku elektrycznym nowa Panamera maksymalnie rozwinie prędkość 135 km/h.

Znacznie udało się jednak ograniczyć zużycie paliwa w nowym modelu, i to aż o 56 procent. Panamera S E-Hybrid zużywa w średnim cyklu pomiarowym zaledwie 3,1 litrów paliwa na 100 km.

Panamera S E-Hybrid będzie kosztować ok. 110 tys. euro (na rynku niemieckim).

Więcej: www.porsche.com

Nowa wersja Porsche Panamera. fot. Materiały prasowe

Panamera S E-Hybrid prędkość100 km/h rozwinie w 5,5 sekundy. fot. Materiały prasowe

Panamera S E-Hybrid zużywa w średnim cyklu pomiarowym zaledwie 3,1 litrów paliwa na 100 km. fot. Materiały prasowe