Krzesło z miłości do Brigitte Bardot

| TWO

10 sierpnia 2011 | Rzeczy

Legendy kina również inspirują projektantów. Krzesło BB wyróżnione w lipcu podczas 22. edycji prestiżowego konkursu Compasso d’Oro jest wynikiem właśnie takiej fascynacji Brigitte Bardot.

Legendy kina również inspirują projektantów. Krzesło BB wyróżnione w lipcu podczas 22. edycji prestiżowego konkursu Compasso d’Oro jest wynikiem właśnie takiej fascynacji Brigitte Bardot.

Compasso d’Oro jest najstarszą i przede wszystkim najbardziej prestiżową włoską nagrodą przyznawaną za design, zainicjowaną w 1954 roku przez wybitnego architekta Gio Ponti. Co trzy lata wyselekcjonowane produkty prezentowane są na stronie ADI Design i podlegają ocenie międzynarodowego jury składającego się z wybitnych ekspertów w dziedzinie designu, architektury i kultury. Jury przyznaje nagrodę Compasso d’Oro oraz wyróżnienia.

Jedno z wyróżnionych w tej edycji krzeseł BB zaprojektował w 2007 roku dla firmy Poliform duet dizajnerów, Riccardo Blumer i Matteo Borghi. Projektanci lekkość i plastyczność połączyli z solidnością, a włoski design z wygodą i najwyższą jakością.

– Skóra i brak wewnętrznej metalowej ramy nadały mu zmysłowy charakter. Razem z Matteo Borghi, kształtowaliśmy plecy, nogi i siedzisko, modelowaliśmy ich formę rękoma. Pragnęliśmy, by kształty krzesła przypominały sensualne i piękne ciało kobiety, którego ucieleśnieniem była dla nas Brigitte Bardot. Przepraszamy, że nie mogliśmy jej skopiować – wspomina pracę nad projektem Riccardo Blumer.

Krzesło dedykowane włoskiej legendzie kina i seksbombie lat 50. i 60. kosztuje niespełna 6 tys. zł. Dostępne jest w warszawskim sklepie Mood.

Więcej: www.mood-design.pl i www.poliform.it

Powiązane artykuły:

Książka zawsze pod ręką

BLACK PLANE

Paryż | 16 maja 2016

Arro Studio proponuje krzesło z półką na akcesoria.

Niczym leśni drwale

Axel

Ivrea | 14 kwietnia 2016

Funkcjonalne, bo wygodne i wykonane z solidnego jesionu

Kalendarium „Design Alive”. Czerwiec-październik 2015

Wakacyjny must be

Wiedeń | 27 czerwca 2015

Kalendarium "Design Alive". Czerwiec-październik 2015.

W miasto! Nasz przewodnik po Mediolanie

Ruszamy w miasto

Mediolan | 6 kwietnia 2015

Przewodnik "Design Alive" po Mediolanie. Polecamy, podpowiadamy.