KRZESŁO LEIA ZDOBYWCĄ IF DESIGN AWARD 2018

TEKST PROMOCYJNY

WARSZAWA 27.2.2018

DESIGN KINNARPS

Kinnarps zaczyna 2018 rok od zdobycia kolejnej prestiżowej nagrody. Tym razem laureatem jest uniwersalne krzesło Leia, które otrzymało iF Design Award 2018, jedną z najbardziej prestiżowych nagród w świecie designu.

- Cieszymy się i jesteśmy zaszczyceni tym, że nasze produkty wyróżniane są w ten sposób - mówi Elisabeth Slunge, dyrektor ds. Zasięgu Globalnego i Komunikacji w Kinnarps. - iF Design Award to wysoce prestiżowa nagroda, która dowodzi, że Kinnarps tworzy meble na naprawdę światowym poziomie. Leia to krzesło konferencyjne, które jest zarówno funkcjonalne, jak i stylowe. Dzięki dużej elastyczności zastosowań krzesła Leia jest łatwo zaaranżować w pomieszczeniu dające się łatwo ustawiać w mniejszych lub większych grupach, zależnie od sytuacji. Dlatego uważamy, że świetnie wpasowuje się w dzisiejsze zróżnicowane środowiska pracy.

Dzięki dużej elastyczności zastosowań krzesła Leia jest łatwo zaaranżować w pomieszczeniu, w którym ma się odbyć spotkanie lub szkolenie. Krzesła można sztaplować i łatwo przetransportować na wózku po zakończeniu spotkania, tym samym zwolni się miejsce, które dzięki temu posłuży do innych celów. Stołówki i kawiarnie potrzebują spójności stylistycznej: kolorystyki, oświetlenia i akustyki. Równocześnie muszą być funkcjonalne i nowoczesne. Powinny być łatwe do utrzymania porządku oraz zapewniać wystarczającą przestrzeń zarówno do spożywania posiłków, jak i do interakcji społecznej.

Krzesła Leia mogą być ustawiane w wielu konfiguracjach wokół stołów o różnych kształtach i wymiarach. To funkcjonalne siedzisko konferencyjne, które sprawdzi się podczas spotkań w mniejszych lub większych grupach. Można je zarówno sztaplować, jak i łączyć w rzędy. Leia ma prostą i atrakcyjną konstrukcję dostępną w ośmiu różnych wariantach.

Głównym założeniem projektu było osiągnięcie optymalnego połączenia funkcjonalności, designu i ergonomii. Za design odpowiadają Johan Larsvall i Nils Löventorn ze szwedzkiego biura projektowego Idesign.

- Krzesło Leia to nowoczesne rozwiązanie w skandynawskiej stylistyce. Wszystkie linie są dobrze przemyślane dla zapewnienia właściwego komfortu.Leia jest krzesłem ergonomicznym i wygodnym, o wyrazistym i ponadczasowym designie. Leia to dbałość o szczegóły i oczywiste rozwiązanie do nowoczesnych miejsc pracy i miejsc publicznych - tłumaczy Johan Larsvall ze szwedzkiego biura projektowego Idesign.

iF Design Award od 60 lat przyznawana jest najlepszym z najlepszych projektów. Logo iF wiąże się z wysokim prestiżem, a nagroda ta uważana jest za jedną z najważniejszych w świecie designu. Przyjmowane są zgłoszenia w następujących kategoriach: produkt, opakowane, komunikacja, projekt usługi, architektura, architektura wnętrz, koncepcja pracy. W tym roku jury oceniło w sumie 6 400 zgłoszeń z 54 krajów.


Więcej na: www.kinnarps.pl