KOMODA Z TRUPIĄ CZASZKĄ


MAC26.6.2012

RZECZY

Stworzona przez światowej sławy projektanta Marcela Wandersa marka Moooi przygotowała wraz ze studiem Job nową kolekcję mebli. To nie tylko nawiązanie do dawnej funkcjonalności ale także próba zgłębienia tajemniczości i symboli obecnych w kulturze frankońskiej.

Kolekcja nazywa się Altdeutsche Möbel i składają się na nią szafka, komoda oraz zegar. Wszystkie jej elementy są wykonane z drewna sosnowego, pokrytego następnie białą barwą, na której pojwiają się rozliczne symbole.

To też rodzaj pewnego dualizmu i nawiązania do roli projektanta i wytwórcy oraz jego podwójnej natury. - Z jednej strony człowiek wytwarzający potrzebuje pomocy narzędzi oraz maszyn, dzięki którym pracuje efektywnie. Z drugiej zaś jest filozofem, poszukującym wewnątrz siebie oraz otaczającego go świata. To wszystko - maszyny, filozofia przyrody, życie i śmierć są ze sobą zbieżne, tworząc nierozerwalny świat symboli, otaczający istotę życia - przyznają projektanci ze Studia Job.

W ornamentyce kolekcji odnajdziemy rzeczywiście wiele odniesień, są tam i pióra, i koła zębate, klucze, kwiaty czy czaszki.

Kolekcja miała swoją premierę w Mediolanie podczas targów iSaloni. Nie mam jej jeszcze w katalogu marki.

Więcej: www.studiojob.be, www.moooi.com

Kolekcja Altdeutsche Möbel powstała dla marki Moooi. fot. Materiały prasowe

Obiekty uzupełniono rozmaitymi symbolami. fot. Materiały prasowe

Kolekcja miała swoją premierę w Mediolanie podczas targów iSaloni. fot. Materiały prasowe