Latem leżak, zimą gobelin

Po 20 latach pracy jako Studio Job, Nynke Tynagel wkracza w świat designu jako w pełni autonomiczna projektantka i prezentuje swój pierwszy solowy projekt.

Śmiałe, ikonograficzne prace Nynke od samych początków jej kariery stanowiły odważną konfrontację ze współczesnym poczuciem estetyki. Nie inaczej jest tym razem – zaprojektowany dla holenderskiej marki byBorre leżak, przykuwa uwagę motywem wnętrza ludzkiego organizmu. Przy bliższym poznaniu intryguje również innowacyjnym splotem dzianiny 3D wytwarzanej z mieszanki bawełny i poliestru z recyklingu, który sprawia, że wykorzystywany latem zgodnie ze swoją funkcją leżak  –  zimą przemienia się w gobelin stanowiący unikatową ozdobę wnętrza.

Leżak Anatomic powstał w 600 egzemplarzach i sprzedawany jest w komplecie z zestawem do zawieszania na ścianie. Kosztuje to 777 euro (3 663 zł).

Nynke Tynagel to holenderska artystka mieszkająca w Amsterdamie. Podobnie jak jej rodzice jest absolwentką renomowanej uczelni Eindhoven Design Academy. Po studiach stała się współtwórczynią kolektywu artystycznego a zarazem pracowni projektowej Studio Job. Przez lata zyskała renomę jako jedna z najbardziej cenionych projektantek na świecie. Po rozpoczęciu indywidualnej kariery współpracowała z markami takim jak Qeeboo, Object Embassy, Buro Berger, Studio Piet Boon, byDesign, Fatboy, Yo2, byBorre, The Reefline czy Revised.

Zapisz się do newslettera!

Powiązane artykuły:

Spektakularna prowokacja

Spektakularna prowokacja

Dordrecht | 6 października 2022

Renomowane Studio Job zaprezentowało diaboliczny witraż unoszony przez żółwie

Plejada gwiazd designu światowego formatu Polsce

Gwiazdozbiór

Warszawa | 4 marca 2018

Tylu gwiazd światowego formatu w jednym roku jeszcze w Polsce nie było!

Geometryczne szaleństwo

Szalona gra

Mediolan | 21 października 2016

Włoska marka Bisazza wprowadziła na rynek nową kolekcję Wood Studia Job.