KANU, CZYLI EKSTREMALNA PROSTOTA

TEKST: ŁUKASZ POTOCKI, ZDJĘCIA: RADOSŁAW KAZIMIERCZAK

BIELSKO-BIAŁA 21.2.2015

DESIGN RZECZY

Marbet Style wprowadza na rynek kolekcję mebli zaprojektowaną przez Tomasza Augustyniaka, jednego z najbardziej uznanych polskich dizajnerów. Kolekcja wpisuje się z jednej strony w trend normcore (normal and hardcore), czyli ekstremalną prostotę, a z drugiej w slow life, czyli ideę powolnego i uważnego życia.

Kanu to kolekcja mebli, która ma być ponadczasowa - jest zaprzeczeniem krzykliwego wzornictwa i dynamicznie zmieniającej się mody we wnętrzach. - Charakterystyczne, mocno wyprofilowane oparcia i siedziska ukazują właściwości materiału jakim jest sklejka i wraz ze stelażem nóg tworzą harmonijną całość. W Kanu konstrukcja i ergonomia przenikają się wzajemnie, jedno wynika z drugiego - mówi Tomasz Augustyniak.

Marbet Style, firma z Bielska-Białej, która dwa lata temu postawiła na rozwój silnej marki, już po raz trzeci zaprosiła do współpracy Tomasza Augustyniaka, jednego z najlepszych polskich dizajnerów, laureata wielu nagród. Kolekcja mebli Fin, będąca owocem wcześniejszej kooperacji została wyróżniona wieloma nagrodami, m.in. Top Design Award 2014, a także Śląska Rzecz. Dla Marbet Style Tomasz Augustyniak zaprojektował również kolekcję Neon, uhonorowaną tytułem Must Have.

Fotel Kanu od 1195 zł, stolik od 845 zł. Więcej na: www.marbetstyle.pl