Obrady jury odbyły się w siedzibie marki Barlinek w Kielcach. fot. Wojciech Trzcionka

JURY WYBRAŁO „KREACJE Z NATURY”

KAROLINA BAŁABAN

KIELCE 18.6.2014

DESIGN RZECZY WYDARZENIA

Zakończył się pierwszy etap konkursu "Kreacje z natury" organizowanego w ramach Barlinek Institute of Design, przy współpracy z "Design Alive".

- Dziękujemy tym wszystkim, który chciało się kreować z natury. Jesteśmy pozytywnie zaskoczeni rzetelnością prac, już na tym pierwszym, wstępnym etapie. Tym bardziej nie możemy doczekać się wspólnej pracy twórczej podczas warsztatów i finałowych propozycji - mówi pomysłodawczyni konkursu, Dorota Karbowska-Zawadzka, dyrektor marketingu Barlinek S.A.

Spośród nadesłanych prac jury, w skład którego weszli uznani architekci oraz przedstawiciele organizatorów, wybrało 15 finalistów. Przed nimi finałowe zadanie: zaprojektowanie deski do przyszłorocznej odsłony kolekcji podłóg "Smaki Życia". Jednak zanim finaliści przystąpią do pracy, na specjalne zaproszenie Barlinka udadzą się do fabryki firmy, gdzie wezmą udział w unikatowych warsztatach rzemieślniczych.

Rozstrzygnięcie konkursu odbędzie się w październiku podczas Łódź Design Festival. Laureaci otrzymają nagrody pieniężne, a zwycięskie projekty zostaną wdrożone do produkcji i wiosną 2015 roku trafią do sprzedaży w nowej odsłonie kolekcji "Smaki Życia". Projekt będzie obecny na najbardziej prestiżowych wydarzeniach i festiwalach designu w Polsce.

Więcej na: www.kreacjeznatury.pl

 
Barlinek_kielce_designalive