GUMA DO PICIA

MM

15.2.2011

RZECZY

Pić wodę jak ze źródła? Teraz już nic prostszego. Australijskie studio "Dreamfarm" zaprojektowało niewielki przedmiot, dzięki któremu nawet najzwyklejsze korzystanie z kranu może stać się źródłem niezwykłych doznań i przyjemności.

Ten przedmiot to "Tapi", czyli zwykły kawałek gumy, choć w specjalny sposób uformowany. Wystarczy przyłożyć go do kranu (a "Tapi" pasuje niemal do wszystkich rodzajów), odkręcić kurek, i już możemy pić wodę niemal jak z tryskającego źródła. Producenci i projektanci sugerują, że to wynalazek powstały z myślą przede wszystkim o dzieciach aby w prosty sposób mogły korzystać w wody podczas mycia zębów. Oczywiście prostotę "Tapi" doceniają także dorośli Australijczycy, tworząc sobie domowe fontanny i pijąc wodę wprost ze źródła. Te specyficzne poidełka są dostępne w wielu kolorach: żółtym, zielonym, różowym, białym czy pomarańczowym.

Urządzenie jest niezwykle proste w obsłudze. "Tapi" to nie jedyny wynalazek studia "Dreamfarm" – projektanci i producenci zajmują się wieloma produktami naszej małej codzienności, jak uchwyty do szczoteczek do zębów, mnóstwo przedmiotów kuchennych (zaparzacze do herbaty, łyżeczki, misy do gotowania, kubki trzymające ciepło) i wiele innych. Łączy jej jedno - wszystkie są wykonane z materiałów biodegradowalnych, najczęściej pochodzących z recyklingu. - Rozwiązujemy problemy i to jest nasz cel. Produkty "Dreamfarm" są różne i choć mogą wyglądać dziwnie, ale działają znakomicie. Staramy się projektować nowe kształty dla starych pomysłów. Jesteśmy po to, by rozwiązywać problemy - przyznają projektanci.

Przedmioty "Dreamfarm" kosztują kilka dolarów: np. za "Tapi" zapłacimy 6 dolarów amerykańskich.

Więcej: www.dreamfarm.com.au

"Tapi" to gumowe poidełko zarówno dla dzieci jak i dorosłych. fot. ARC

"Tapi" są produkowane w różnych kolorach. fot. ARC