GOLENIE W STARYM DOBRYM STYLU

MM

17.1.2011

RZECZY

Jacques-Elie Craig Ribeyron, absolwent Ecole d'Art de Cantonale Lausanne w Szwajcarii zaprojektował zestaw do golenia. Powstał jako praca dyplomowa, za którą jej autor otrzymał Prix d'Excellence na ECAL w lipcu zeszłego roku.

Zestaw stworzony przez Ribeyrona jest wykonany ze stali nierdzewnej, połączonej z PVD. Wszystko jest utrzymane w eleganckiej, matowej czerni. Sprawia wrażenie solidnej i trwałej konstrukcji, pozbawionej ulotności plastikowych golarek.

- Główną ideą projektu było sięgnięcie po akcesoria do golenia, których używano na początku lat 50. XX wieku. I przypomnienia tego niezwykłego ducha i przyjemności, którą można czerpać z golenia, a którą utraciliśmy stosując dzisiejsze produkty - przyznaje Ribeyron.

Komplet do golenia tworzą trymer, maszynka do golenia oraz pędzel. Ruchome części przyrządów są połączone nakrętkami motylkowymi. Z kolei szczotki są stworzone pod pewnym kątem, dzięki temu mogą pozostać suche podczas użytkowania.

Ze względu na nieskomplikowaną budowę utensylia do golenia można bardzo łatwo zdemontować do czyszczenia bądź też wymiany ostrza.

Projekt dyplomowy otrzymał już w szkole w Lozannie nagrodę, a w styczniowym numerze miesięcznik Wallpaper wymienił projekt wśród najbardziej oczekiwanych prototypów, które powinny pojawić się w produkcji.

Więcej na: www.je-ribeyron.com

Z golenia też można czerpać przyjemność. fot. ARC

Golarkę można bardzo łatwo zdemontować do czyszczenia. fot. ARC

Zestaw nawiązuje do akcesoriów z lat 50-tych XX wieku. fot. ARC