GIĘTE NOWOŚCI W MEDIOLANIE

TWO

8.5.2012

RZECZY

Podczas Salone Internazionale del Mobile w Mediolanie (17-22 kwietnia) firma Paged Meble zaprezentowała nowości stworzone przez czołowych polskich projektantów. Pojawiły się także modele opracowane we współpracy z młodymi dizajnerami.

W tym roku firma postanowiła przybliżyć kolekcje tworzone z wykorzystaniem techniki ręcznego gięcia drewna bukowego, w której się specjalizuje. Jednym z przykładów jest projekt Jadwigi Husarskiej-Chmielarz - Bumerang. To krzesło o bardzo dynamicznej formie, jakby zatrzymane w locie. Mocno przegięte tylne nogi połączone z odpowiednio ukształtowanym w podkowę siedziskiem sprawiają, że krzesła są bardzo stabilne i z łatwością można je układać jedno na drugim. W Mediolanie Paged pokazał też rodzinę krzeseł Antilla, zestaw Xchair, Xstool oraz Xtable, czy sypialnię Dolce projektu Jacka Mikołajczaka przywołującą na myśl słodkie lata 50.

- Salone Internazionale del Mobile w Mediolanie traktujemy ze szczególną uwagą w naszym kalendarzu targowym, ponieważ dzięki nim możemy zaprezentować nowości międzynarodowemu gronu odbiorców. Paged Meble jest znany na całym świecie z produkcji przede wszystkim mebli giętych oraz wyjątkowych kolekcji designerskich krzeseł, dlatego w Mediolanie zaprezentowaliśmy głównie tę część naszej działalności - powiedziała Julitta Maciejewska-Walczak, dyrektor marketingu Paged Meble.

Więcej: www.pagedmeble.pl

Antilla - nowość firmy Paged Meble. fot. Materiały prasowe

Projekt Jadwigi Husarskiej-Chmielarz - krzesła Bumerang. fot. Materiały prasowe