FUNKCJONALNA KLASYKA

ZDJĘCIA: COS

LONDYN 4.2.2020

MODA RZECZY

Na sezon Wiosna-Lato 2020 COS prezentuje sesję autorstwa cenionej fotografki Zoë Ghertner. Zdjęcia nowej kolekcji przedstawiają projekty marki przez pryzmat eleganckiej klasyki i dekonstrukcji odzieży roboczej. W stylizacjach Hannes’a Hetty pozowali Freja Beha Erichsen oraz modele George Okeny i Yang Hao

Marka COS jest wierna swojej filozofii od 2007 roku: tworzy wysokiej jakości kolekcje mody, która łączy podstawowe elementy garderoby z nowoczesnymi wersjami klasyków. Charakterystyczny styl marki ukształtowało nowoczesne, funkcjonalne i ponadczasowe wzornictwo. Pod wpływem inspiracji światem sztuki, COS stosuje w swoich projektach zarówno tradycyjne techniki, jak i nowe technologie – tak powstają ubrania i dodatki, które zachowują świeżość przez wiele sezonów.

Kampanię kolekcji Wiosna-Lato 2020 utrzymano w naturalistycznym stylu, typowym dla fotografii Ghertner. Wyraziste portrety wykonano w ciepłym blasku naturalnego światła, a rzemieślniczy charakter projektów podkreślono przez konceptualne zbliżenia i subtelne, rzeźbiarskie pozy. Dzięki dyskretnej stylizacji i naturalnej dyrekcji artystycznej, na zdjęciach udało się uchwycić intymny związek pomiędzy modą a noszącymi ją ludźmi.

Minimalistyczne tło pozwala wybrzmiewać palecie sezonowych barw. Surowy fundament kolekcji, utrzymany w miękkich beżach, neutralnych odcieniach i surowych szarościach, raz po raz przełamują akcenty elektrycznego błękitu, szminkowej czerwieni i głębokiego indygo.

Ponadczasowy styl COS wyróżniają modernistyczne nawiązania do technologii i nowoczesności, wyrażone zwłaszcza przez lśniącą tkaninę o ciasnym splocie i woskowany dżins. Swobodny ruch podkreślają delikatne, lejące draperie i warstwowe zestawy.

Zoë Ghertner — słynie z naturalistycznego stylu i pełnych wyrazu portretów kobiet. Karierę zaczynała od martwych natur, jednak wyrazisty punkt widzenia Ghertner najwyraźniej objawił się w fotografii mody, dzięki jej publikacjom w takich tytułach, jak M Le Monde, Self Service, i-D, The Gentlewoman, W Magazine, amerykański Vogue i inne. Zoë współpracowała także z takimi stylistkami jak Marie Chaix, Camilla Nickerson, Francesca Burns, Grace Coddington i Suzanne Koller. Jej prace były wystawiane w wielu galeriach na całym świecie, w tym w dawnej Thomas Duncan Gallery w Los Angeles i nowojorskiej Koenig & Clinton.

cosstores.com

cos_ss2020_designalive (1)

cos_ss2020_designalive (2)

cos_ss2020_designalive (3)

cos_ss2020_designalive (4)

cos_ss2020_designalive (5)

cos_ss2020_designalive (6)

cos_ss2020_designalive (7)

cos_ss2020_designalive (8)

cos_ss2020_designalive (9)

cos_ss2020_designalive (10)

cos_ss2020_designalive (11)