FUJI FINEPIX X100. PIĘKNY, BO KLASYCZNY

TWO

14.4.2011

RZECZY

Fuji FinePix X100 to jeden z najbardziej oczekiwanych aparatów fotograficznych tego roku. Choć 11 marca potężne trzęsienie ziemi o sile 9 st. w skali Richtera wstrząsnęło gospodarką Japonii i zakładem Fuji, premiera nowego aparatu nie została przesunięta. Kompakt wszedł właśnie na rynek.

FinePix X100 skierowany jest do profesjonalistów oraz zagorzałych miłośników fotografii poszukujących wyjątkowej jakości obrazu z kompaktowego aparatu fotograficznego. Nowy model został tak opracowany, by przyciągnąć uwagę milionów użytkowników cyfrowych lustrzanek, którzy potrzebują niewielkiego dodatkowego aparatu fotograficznego dla wykonywania wysokiej jakości zdjęć w sytuacjach, gdy korzystanie ze znacznie większych lustrzanek jest niewygodne lub niepraktyczne.

Zainspirowany pięknem i formą klasycznych aparatów fotograficznych z przeszłości, aparat FinePix X100 łączy wszelkie najnowsze innowacje technologii cyfrowej z pięknym, tradycyjnym korpusem, który emanuje prawdziwą klasą i prestiżem.

Priorytetem w tym modelu jest wysoka jakość obrazu, zdecydowano się więc na stworzenie możliwie najlepszego połączenia obiektywu i sensora, prowadząc prace konstrukcyjne od podstaw. Obiektyw to stałoogniskowa jasna optyka (długość ogniskowej 23 mm - ekwiwalent dla filmu małoobrazkowego 35 mm - i maksymalny względy otwór przysłony F2), perfekcyjnie dobrana do przygotowanego specjalnie do współpracy z nią sensora APS-C. Parę tę uzupełnia nowo opracowany procesor EXR, łączący w sobie wszystkie najnowsze technologie Fujifilm w zakresie przetwarzania obrazu.

Hybrydowy celownik aparatu FinePix X100 łączy w sobie lunetowy, jasny celownik optyczny, jaki można znaleźć w zaawansowanych małoobrazkowych i średnioformatowych aparatach fotograficznych oraz elektroniczny celownik stosowany w aparatach cyfrowych z niewymiennym obiektywem lub nie korzystających z lustra.

Matryca 12.3 Mpix, zakres czułości: ISO 200-6400 rozszerzalne do ISO 100-12800. Cena ok. 4,5 tys. zł. Więcej: www.fujifilm.pl


FinePix X100 łączy wszelkie najnowsze innowacje technologii cyfrowej z pięknym, tradycyjnym korpusem. fot. Materiały prasowe

Fuji FinePix X100 to jeden z najbardziej oczekiwanych aparatów fotograficznych tego roku. fot. Materiały prasowe

Aparat kosztuje 4,5 tys. zł. fot. Materiały prasowe