EKSPRESJA BARW

TEKST: JUSTYNA FOŁTA, ZDJĘCIA: ALBERTO ROJAS

WARSZAWA 30.5.2020

DESIGN RZECZY

Podobno nie ocenia się książki po okładce, jednak w świecie architektury i designu powłoki produktów użytkowych odgrywają kluczową rolę. The Collection to pokaz nieszablonowych i luksusowych rozwiązań z dziedziny wzornictwa oraz gamy kolorystycznej nowoczesnych powierzchni.

Światowa firma Cosentino przedstawiła premierową kolekcję swoich głównych marek: Dekton, Silestone oraz Sensa by Cosentino. The Collection Dekton 2020 to połączenie czterech różnych zestawów barw i motywów, które tworzą niezwykłe kompozycje. Jedną z nich jest kolekcja Dekton Liquid zaprojektowana przez biuro Patternity z Londynu. Wytworność łączy się tu z zachowaniem harmonii, co zostało docenione na corocznym Miami Design Forum. Zupełnie inną formę przybrała kolekcja Dekton Chromica – współpraca ze studiem Daniel Germani Designs zaowocowała projektem w stylu eco. Z kolei seria Avant-Garde’20 jest inspiracją dla aranżacji z pazurem: na głównym planie dominują w niej magnetyczne, odważne kolory. Przeciwwagę stanowi projekt Portfolio’20, który zaskakuje subtelną gamą kolorystyczną.

Zresztą sami zobaczcie.

Więcej na: www.cosentino.com

Dekton to tworzywo powstałe w procesie spiekania cząsteczek poddawanych działaniu wysokiego ciśnienia i temperatury. Materiał jest wysoce odporny na uszkodzenia mechaniczne oraz inne czynniki zewnętrzne (promieniowanie UV, wodę, klimat), dzięki czemu wykonane z niego produkty są objęte 25-letnią gwarancją.

Sasea (Portfolio’20), inspirowana wapieniem Sahel, bardzo dokładnie odwzorowuje kolor tego popularnego tureckiego kamienia. Jej kremowe i szare tony oddziałują na siebie tworząc subtelny wzór pełen detali i niuansów.

Helena (Avant-Garde’20), kolor przedstawiający biało-szare tony sprawiające wrażenie półprzezroczystych, został stworzony na podstawie inspiracji naturalnym onyksem.

Liquid Sky (Dekton Liquid). Ten wirujący, przywodzący na myśl marmurowe chmury wzór, celebruje naukowe zasady dynamiki płynów. Liquid Sky tworzy unikalne połączenie białej podstawy z płynącymi szarymi przeżyleniami.

Rem (Portfolio’20) prezentuje jedną z naszych największych innowacji technologicznych tego roku – połączenie ziarnistej tekstury z wzorami przypominającymi marmur. Dzięki delikatnie teksturowanej powierzchni, żyłki tego odcienia osiągają najwyższy poziom naturalności.

Khalo (Avant-Garde’20) powstał dzięki inspiracji kamieniem Patagonia, który, ze względu na swoją unikalną formację i wyjątkowe kolory, jest jednym z najbardziej cenionych granitów na świecie. Subtelne plamy czerni, jasnego złota i kawowego brązu tworzą jego wyrazisty i nowoczesny charakter.