EKOLOGICZNA RODZINA MIELE

TWO

2.4.2011

RZECZY

Utarło się, że urządzenia, które zaprojektowano z myślą o oszczędzaniu zasobów naturalnych, są mniej wydajne i mniej skuteczne od tradycyjnych. Niemiecka firma Miele tworząc rodzinę Ecofamily obejmującą pralkę i dwa modele odkurzaczy zmusza do zweryfikowania tego osądu.

Wiosenne porządki zacznijmy od odkurzania. Do wyboru mamy dwa modele Ecoline - S5 (większy) i S6 (kompaktowy) - oznaczone logotypem kolibra, wspólnym dla całej rodziny Ecofamily oraz suszarek z technologią pompy ciepła. Oba odkurzacze wyróżniają się specjalnymi silnikami o mocy odpowiednio 1300 i 1200 watów. O wydajność dba innowacyjna szczotka AirTeQ - jej specjalna konstrukcja sprawia, że odkurzacze są równie efektywne, jak modele o mocy nawet 2200 W. Z zachowaniem niebywałej oszczędności - zużycie prądu jest niższe o 40 proc.!

Koliber na pralce W 1978 WPS AllWater oznacza rozwiązania służące oszczędnemu gospodarowaniu zarówno prądem, jak i wodą. Technologia AllWater umożliwia podłączenie urządzenia do ciepłej wody, a nawet do jej alternatywnych źródeł (woda deszczowa czy źródlana). Samo wykorzystanie ciepłej wody redukuje zużycie energii o przeszło 40 proc. w porównaniu do tradycyjnego podłączenia, a koszty użytkowania mogą spaść nawet o połowę!

Odkurzacz S5 Ecoline kosztuje 999 zł, S 6 EcoLine - 949 zł, a pralka W 1978 WPS AllWater - 7,5 tys. zł.

Więcej na www.miele.pl.

Pralka W 1978 WPS AllWater kosztuje 7,5 tys. zł. fot. Materiały prasowe

Miele S 6 EcoLine kosztuje 949 zł. fot. Materiały prasowe