DUCH POMIĘDZY DRZEWAMI

ŁUKASZ POTOCKI

CZERNIEWICE 3.7.2015

DESIGN RZECZY

Hamak Duch polskiej firmy Lesovik to superlekka konstrukcja. Jest współczesną interpretacją tradycyjnych hamaków brazylijskich dostosowaną do wymogów turystyki kwalifikowanej. Ważący zaledwie 450 g, pełnowymiarowy hamak mierzący po rozłożeniu 300x150 cm mieści się do pokrowca niewiele większego niż półlitrowa butelka. Stanowi alternatywę dla namiotów – jego głównym przeznaczeniem jest organizacja noclegów w terenie podczas biwaków i wędrówek.

Manufaktura Lesovik, czyli Rafał Palowski i Małgorzata Szalińska, to firma projektująca i produkująca wyposażenie dedykowane biwakowaniu hamakowemu. Ta stosunkowo młoda dyscyplina turystyki budzi coraz większe zainteresowanie, a Lesovik jako jedyny producent na polskim rynku prowadzi starania by hamakersom (ang. hammock camping) dostarczyć sprzęt światowej klasy.

Aby osiągnąć niską wagę, niezrównaną wytrzymałość na obciążenia i wysoki komfort użytkownika Lesovik korzysta z materiałów produkowanych na zamówienie – oddychająca tkanina (poliamid w splocie rip-stop zabezpieczającym przed rozdzieraniem) i aramidowo-poliestrowe linki mocujące to podstawowe techniczne zalety Ducha. Jego minimalistyczna konstrukcja to idealna mieszanka zaawansowanych technologicznie materiałów, niezawodnej prostoty i fenomenalnej wygody.

Cena: 219 zł. Więcej na: www.lesovik.eu