DREWNO NA PIĄTKĘ

TEKST: ŁUKASZ POTOCKI, ZDJĘCIA: PETER KREJCI

LONDYN 8.6.2014

DESIGN RZECZY WYDARZENIA

Pięć zespołów projektantów z kolektywu OKAY Studio, pod kierunkiem rzeźbiarza Adama Kershaw, stworzyło pięć unikalnych kolekcji przedmiotów na tegoroczną edycję Clerkenwell Design Week (20-22 maja) w Londynie.

Ponieważ jest to już piąta edycja tej imprezy, projektanci mieli za zadanie podkreślić wszechstronność zastosowań pięciu gatunków amerykańskiego drewna liściastego. Wyniki ich pracy można było oglądać na wystawie "Five" w londyńskiej SCIN Gallery.
Z pięciu gatunków amerykańskiego drewna liściastego: jesionu, wiśni, twardego klonu, czerwonego dębu i tulipanowca,  projektanci mieli za zadanie stworzyć przedmioty inspirując się właśnie drewnem oraz cyfrą pięć. Efekty pracy młodych designerów: instalacje, rzeźby, meble i przedmioty codziennego użytku, podkreślają naturalne piękno, fakturę, kolor i wszechstronność amerykańskiego drewna liściastego.

- Współpraca z projektantami z OKAY Studio była dla mnie niezwykle inspirującym doświadczeniem. Postrzegają oni drewno w sposób intuicyjny i nowatorski, co pozwoliło na stworzenie innowacyjnych form. Ciekawa była też możliwość pracy z gatunkami drewna, które nie są często wykorzystywane przez architektów i projektantów. Dzięki różnorodnym projektom mogliśmy się przekonać, że gatunki te mają wszechstronne zastosowanie i ogromny potencjał, by stać się częścią designu XXI wieku - powiedział Adam Kershaw.

Partnerem przedsięwzięcia było Stowarzyszenie Handlowe Amerykańskiego Przemysłu Drewna Liściastego (AHEC).

Więcej: www.americanhardwood.org/FIVE/