BUTY NIEMĘCZĄCE STÓP

ANNA BORECKA

LONDYN 27.11.2014

MODA RZECZY STYL ŻYCIA

Czy można chodzić na szpilkach i nie męczyć stóp? okazuje się, że tak. Przekonuje o tym Silvia Fado, absolwentka London College of Fashion.

Jej kolekcja pod nazwą Kinetic Traces  to najlepszy dowód. Są skonstruowane tak, aby w jak najmniejszym stopniu obciążać stopy. Buty z tej kolekcji są wyposażone w specjalne elementy: sprężyny, gumowe kulki, tłoki hydrauliczne. Umiejętne ich zestawianie sprawia, że nawet na bardzo wysokich szpilkach jej użytkowniczki nie odczuwają dyskomfortu.

Dla projektantki Silvii Fado ten projekt to nie tylko praca przygotowana na London College of Fashion, lecz także realizacja pasji, gdyż projektowanie obuwia to realizacja jednego z dawnych marzeń. - Dziś potrafię wykorzystać zarówno tradycyjne metody wytwarzania jak i klasyczne materiały z szybkim prototypowaniem - przyznaje projektantka.

Pracując nad Kinetic Traces korzystała z pomocy inżynierów i technologów, z którymi opracowywała m.in. ruch wewnętrzny w strukturach obuwia. Cała koncepcja butów, jak dotąd niewdrożonych, opiera się na integracji elegancji klasycznych szpilek z wygodą obuwia sportowego.

Więcej: www.silviafado.com