BIŻUTERIA, KTÓRA POZWALA BYĆ SOBĄ

KOOPERACJE

WARSZAWA 7.6.2018

DESIGN STYL ŻYCIA

Projektanki YES tworzą biżuterię, która mówi o świecie. To nie tylko ozdoba. Za każdym projektem kryje się historia. Kiedy zakładasz naszyjnik, pierścionek czy bransoletkę, zaczynasz tworzyć jej własne dzieje.

– Inspiruje mnie wszystko: sytuacja polityczna, moda i architektura, ale też przyroda – mówi Kasia Bukowska, projektantka YES. – Kocham geometrię i minimalizm, odważne formy, ale najważniejsza jest dla mnie idea.

– Nie sposób mówić o trendach, pomijając to, co się wokół nas dzieje – od polityki po ekologię. To nas kształtuje. Jestem ciekawa świata; staram się poznać różne punkty widzenia, żeby przełożyć to na projekty, które coś znaczą – dodaje Magda Dąbrowska. – Projektuję rzeczy, które są nie tylko ładne, ale niosą ze sobą szczególne znaczenie: 
zarówno dla mnie, jak i dla tego, kto je nosi.

Dla Kasi Bukowskiej ważna jest ergonomia biżuterii. Jak ułoży się na ciele? Czy po chwili przestaniesz ją czuć? Będzie ciężka czy lekka? Magdę Dąbrowską ciekawi z kolei to, jak przełożyć emocje na język matematyki i materię kruszcu. Dla obu projektowanie biżuterii to łączenie niemożliwego – geometrii i romantyzmu, delikatności i siły, najnowszych trendów i tego, co uniwersalne.

Proces projektowania bywa zaskakujący. To, co wydawało się proste, zmusza projektanta do zmagania się z materią, wielu tygodni eksperymentów, aż w końcu osiągnie doskonałość. Innym razem pomysł przychodzi znienacka i realizuje się go niemal bez wysiłku.

W najnowszych kolekcjach biżuterii YES umiejętnie połączono skrajności. W kolekcji Art Déco, inspirowanej minimalizmem i geometrią, nie brakuje miejsca na łagodność i emocje. Kolekcja podkreśla piękno kobiecej siły i niezależności, odwołując się do lat 20. XX wieku – czasów wyzwolonych muz, pierwszych sportsmenek, emancypantek i chłopczyc. – W tamtych czasach kobiety zrzuciły gorsety i dokonały niesamowitego przeskoku – mówi Magda Dąbrowska, autorka kolekcji. – Lata 20. to okres wielkich zmian. Dawne reguły stały się bardziej elastyczne. Pojawiło się miejsce na bycie sobą, emocje, nową energię, przestrzeń dla samego siebie.

Kolekcja Spike Kasi Bukowskiej to wyraz sprzeciwu wobec ograniczania wolności do bycia sobą. – To manifest, który dla każdej z nas może oznaczać coś innego. 
I każda może w niej znaleźć coś dla siebie: mały przedmiot, który będzie dodawać sił 
i przypominać o tym, co dla nas cenne – przekonuje projektantka.

Pełna radości i optymizmu kolekcja Cubes Magdy Dąbrowskiej powstała z inspiracji różnorodnością. – Chciałam pokazać, że różnorodność to bogactwo, a nie problem; że możemy cieszyć się relacjami z innymi, nawet jeśli mamy inne poglądy czy marzenia – wyjaśnia. Opalizujące cytryny, rodolity i granaty w kolorach tęczy w połączeniu z delikatną złotą oprawą tworzą opowieść o nas samych i wolności, jaką daje nam swobodne wyrażanie siebie. Kolekcja już niebawem pojawi się w sprzedaży w Salonach YES oraz na YES.pl.

Concept Store YES – położony w pięknych wnętrzach zabytkowej kamienicy hrabiego Rodryga Mroczkowskiego przy ul. Mokotowskiej w Warszawie – to połączenie showroomu, sklepu, galerii i miejsca spotkań dla tych, którzy chcą wiedzieć pierwsi: klientów, stylistów, blogerów, dziennikarzy, projektantów i przyjaciół YES. Można tu dokładnie obejrzeć każdy element kolekcji, niewątpliwie świadczący o dizajnerskim kunszcie. To idealne miejsce na eksplorowanie trendów ze świata designu, poszukiwanie inspiracji w bogatej kolekcji albumów i trendbooków, a także okazja do zanurzenia się w świat wartości YES.

Concept Store YES – położony w pięknych wnętrzach zabytkowej kamienicy hrabiego Rodryga Mroczkowskiego przy ul. Mokotowskiej w Warszawie – to połączenie showroomu, sklepu, galerii i miejsca spotkań dla tych, którzy chcą wiedzieć pierwsi: klientów, stylistów, blogerów, dziennikarzy, projektantów i przyjaciół YES.

Concept Store YES mieści się w zabytkowej kamienicy Rodryga Mroczkowskiego w Warszawie, budynku o ponad stuletniej historii. Projekt wnętrza pomysłu biura Wierszyłłowski i Projektanci doskonale łączy klimat domowej przestrzeni i ekskluzywnego salonu z wyjątkową biżuterią.