BIURKO AZ: ROSNĄĆ RAZEM Z DZIECKIEM

MM

31.8.2011

RZECZY

Przed pójściem naszej pociechy do szkoły zastanawiamy się, jak zaaranżować jego pokój, w jakie niezbędne przedmioty go wyposażyć tak, aby posłużyły jak najdłużej. W sukurs wielu rodzicom może przyjść projekt francuskiego dizajnera Guillaume Bouveta, który stworzył zestaw biurkowy, który może "rosnąć" wraz z dzieckiem.

Biurko AZ Guillaume Bouvet po raz pierwszy zaprezentował na tegorocznej edycji DMY w Berlinie. Pomysł wydaje się o tyle prosty, co i odkrywczy zarazem. Jego elementy są bowiem skonstruowane tak, aby dopasowywać je do potrzeb rosnącego użytkownika. Można więc nie tylko regulować biurko bądź tablice - ten element kolekcji może pełnić różne funkcje, ale również samo siedzisko, czyli wygodne krzesło, dbające o zdrową sylwetkę dziecka.

Ponadto projekt Francuza ma dodatkową zaletę: wszystkie czynności związane z regulowaniem biurka bądź tablicy i siedziska możemy wykonywać własnoręcznie we własnym domu, a zmiana wielkości potrwa zaledwie kilka minut.

Tyle dobrych wiadomości. AZ jest bowiem na razie prototypem, jednak jego twórca zapewnia, że dołoży wszelkich starań, aby w przyszłym roku jego projekt został wdrożony i trafił do produkcji.

Więcej: www.guillaumebouvet.com

AZ desk concept from guillaume bouvet on Vimeo.

Zestaw biurkowy, który może "rosnąć" wraz z dzieckiem. fot. ARC

AZ jest na razie prototypem. fot. ARC