BETON… ARTYSTYCZNY

MAC

WARSZAWA 26.11.2013

DESIGN WYDARZENIA

ConcreAte - marka tworząca płyty z betonu architektonicznego ma za sobą już mnóstwo realizacji. Ten materiał wykończeniowy znajduje zastosowanie zarówno w aranżacji ścian, jak i również elewacji. Nie pozostaje jednak głucha i na inne wyzwania. Jednym z nich była praca z projektantem, architektem, artystą graffiti - Nawerem.

Realizacje ConcreAte można zobaczyć w całej Polsce, w budynkach użyteczności publicznej czy mieszkaniach prywatnych m.in. we Wrocławiu, Warszawie, Sopocie, Gdyni, Krakowie czy Katowicach. Ale nie tylko - wraz z Nawerem marka zrealizowała w zeszłym roku pierwszą wystawę artysty w Warszawie. Ekspozycja "Beyond Perfection" jest wynikiem ostatnich kilkunastu lat jego twórczości: nakładania na siebie kolejnych doświadczeń i wrażeń, poszukania nowych środków wyrazu i sposobów ekspresji. Szlaki i drogi, które pojawiają się na jego obrazach mogą zaprowadzić właśnie w tą przestrzeń - poza doskonałość.

Nawer jest jednym z pionierów stylu, określanego jako Graffuturism. W ciągu ostatnich dwóch lat wziął udział w wystawach w Glasgow i Londynie, gdzie przedstawiciele tego młodego nurtu pokazali to, co jest najlepsze w ich twórczości. Na swoim koncie ma także wystawy w Berlinie, Paryżu, Monachium i Lyonie.

- To ona mnie prześladuje. Mami moją wyobraźnię i zakłóca sen, jest stałym zgrzytem w moim postrzeganiu rzeczywistości. Najgorsza jest świadomość, że nigdy jej nie dogonię, jest nieosiągalna. Można tylko próbować się do niej zbliżyć. Dlatego "Beyond Perfection" była próbą ucieczki przed nią. Spojrzenia obok i sięgnięcia w tą przestrzeń gdzieś obok nieosiągalnej doskonałości. Tam chciałem znaleźć materię i inspirację na serię prac - przyznaje twórca.

Więcej: www.concreate.pl