ALESSI: BIŻUTERII NADSZEDŁ CZAS

MAC

15.3.2012

RZECZY

Już nie tylko wyciskacze do soków, korkociągi czy kolekcje sztućców. Słynna z produkcji drobnych akcesoriów marka Alessi próbuje uwodzić użytkowników także biżuterią.

Po sukcesie serii La Stanza dello Scirocco, którą włoski producent zaprezentował w 2009 roku a następnie nieco zmodyfikował rok później, ostatnio oferta marki poszerzyła się o nowe ozdoby. To dwa projekty Mario Trimarchi. Naszyjnik Fiato sul Collo to znów rozwinięcie niezwykłej typologii tych ozdób, powstających z drobnych metalowych prostokątów. - Fiato sul Collo to niespodziewana delikatna myśl, 
symetryczna jak poranna bryza i uporządkowana jak marzenia o wolności - mówi o swoim projekcie Mario Trimarchi.

Naszyjnik nie jedynym nowym elementem w kolekcji Alessi: pojawiły się w niej także kolczyki Alisei, również w postaci czworokątów. I podobnie jak w naszyjniku ostrość kształtów i metaliczny połysk tworzy przyjemny kontrast z miękkością skóry. Za naszyjnik oraz kolczyki zaplacimy odpowiednio 67 i 58 funtów.

Mario Trimarchi jest projektantem związanym z Alessi od pewnego czasu. Z pochodzenia Sycylijczyk, żyje i pracuje w Mediolanie od prawie 30 lat. Zajmuje się projektowaniem, architekturą oraz grafiką.

Naszyjnik oraz kolczyki to kolejne realizacje dla tego brandu - wcześniej zrealizował dla niego m.in. kolekcję koszy na owoce pod nazwą La Stanza dello Scirocco czy Intanto - kolekcję szklanych wazonów.

Więcej: www.alessi.com

Więcej biżuterii w drugim numerze kwartalnika "Design Alive".
Magazyn znajdziesz: tutaj
Prenumeratę zamówisz: tutaj

Naszyjnik Fiato sul Collo zaprojektował Mario Trimarchi. fot. Materiały prasowe

Kolczyki Alisei powstałe dla wloskiej marki. fot. Materiały prasowe