MEBLE NA EXPO. Z KORKA, GLINY I DREWNA

WOJCIECH TRZCIONKA

MEDIOLAN 2.7.2015

DESIGN RZECZY

Młodzi projektanci z Fabrici, centrum badawczego Benettona, stworzyli kolekcję mebli outdoorowych dla parku przy Piazza dei Tigli w Mediolanie. Projekt "You Make Park" zrealizowano w ramach Expo 2015.

Expo, odbywające się pod hasłem "Feed the Planet. Energy for Life" jest największym globalnym wydarzeniem mającym na celu poszukiwanie rozwiązań związanych z odżywianiem i zrównoważonym rozwojem. Do Mediolanu przyjeżdżają milionów turystów z całego świata, trwają międzynarodowe debaty na temat przyszłości naszej planety i jej zasobów. Na zaproszenie Expo do dyskusji włączyli się młodzi projektanci studia Fabrica, które jest zapleczem badawczym marki Benetton. I zaprojektowali 60 artykułów - ławki, stoły, taborety i ławki, które stopniowo trafiają na Piazza dei Tigli.

Meble wykonane są wyłącznie z naturalnych materiałów: korka, gliny i drewna. Do ich budowy nie użyto żadnych syntetycznych materiałów, są też łatwo demontowalne. Wszystkie meble są ponadto modułowe i można je różnorodnie łączyć.

Więcej na: www.fabrica.it