Żywa historia w warszawskiej kamienicy z 1914 roku

170-metrowy apartament w warszawskiej kamienicy z 1914 roku szczęśliwie przetrwał liczne historyczne zawirowania. W końcu trafił w ręce miłośnika sztuki, który postanowił przywrócić mu dawny blask.  Za projekt wnętrz odpowiadały dwie współpracujące z nim architektki: Zofia Wyganowska i Agata Melerska.

Wnętrze zdobią starannie dobrane meble i dodatki, a już od progu wzrok przyciąga odrestaurowany parkiet. Jego niezwykły rysunek i ciepły odcień drewna doskonale współgrają z wykorzystanymi w aranżacji materiałami: fornirem, złocistą miedzią i przydymionym szkłem.

Zofia Wyganowska i Agata Melerska zachowały również oryginalny piec kaflowy i grzejniki, które w połączeniu z fortepianem sprawiają, że wizyta w tym mieszkaniu przypomina odwiedziny na planie filmowym.

– Nie przyjmuję wszystkich zleceń. Zanim podejmę się jakiegoś zadania, zawsze staram się przemyśleć, jak bym to konkretne wnętrze widziała. Czasem zdarza się, że rezygnuję, innym razem jest bardzo trudno, ale traktuję to jako wyzwanie – opowiada Zofia Wyganowska, uznana architektka wnętrz.

Każdy projekt to nowe wyzwanie

Zapisz się do newslettera!

Powiązane artykuły:

Odkrywanie tradycji

Odkrywanie tradycji

Warszawa | 28 lipca 2023

Zofia Wyganowska i Agata Melerska interpretują XIX-wieczne wnętrze

Luksus w stylu vintage

Luksus w stylu vintage

Warszawa | 10 lutego 2022

Odwiedzamy nowy butik Jagg, który stworzyło trio znakomitych projektantek wnętrz