Znamy zwycięzców konkursu „Citterio i Ty”

Zwycięzcy konkursu Akademii Hansgrohe „Citterio i Ty” zostali wybrani! Nagrodę główną – 20 tys. zł w formie zagranicznych warsztatów projektowych, zdobył Konrad Kobielski, student Politechniki Poznańskiej.

W tegorocznej edycji konkursu Akademii Hansgrohe uczestnicy zmierzyli się z armaturą autorstwa Antonio Citterio dla marki Axor. Spośród 144 nadesłanych prac jury pod przewodnictwem Wojciecha Trzcionki, dyrektora wydawniczego „Design Alive,” wybrało 10 projektów finałowych. 15 marca wszyscy finaliści prezentowali swoje projekty bezpośrednio przed jury, które wyłoniło zwycięzców oraz przyznało nagrody specjalne. W opinii jury tegoroczny konkurs stał na bardzo wysokim poziomie stąd decyzja o przyznaniu dodatkowego wyróżnienia.

Nagrodę główną o wartości 20 tys. zł w postaci udziału w zagranicznych warsztatach projektowych zdobył Konrad Kobielski z Politechniki Poznańskiej. Jego projekt łazienki modułowej, z której jednoczenie może korzystać kilka osób, charakteryzuje się nowatorskim podejściem do tematu i podejmuje próbę rozwiązania realnego problemu mieszkaniowo-rodzinnego. – Konkurs oraz możliwość zaprezentowania swojego projektu przed jury stanowi ogromną motywację do stworzenia jak najlepszego projektu. Jednak do ostatniej chwili nie można być pewnym wygranej, dlatego w momencie ogłoszenia werdyktu byłem jednocześnie szczęśliwy, ale  też bardzo zaskoczony. Wygrana jest dla mnie bodźcem do dalszego rozwoju i ciężkiej pracy – powiedział nam 23-latek. – Kluczem do zrozumienia mojego projektu są moduły. Obecnie jest ich pięć: moduł z umywalką, ubikacją, prysznicem, wanną i moduł przejściowy. Każdy z nich jest niezależny od pozostałych, dzięki zastosowaniu przesuwnych drzwi schowanych w ściankach oddzielających moduły. Dzięki temu rozwiązaniu możliwe jest optymalne wykorzystanie łazienki przez więcej niż jedną osobę w tym samym czasie.

konrad Kobielski

W kategorii projektów studenckich jury przyznało nagrodę specjalną  o wartości 5 tys. zł dla Karoliny Zuby z Politechniki Lubelskiej za spójną koncepcję i rzeczowo przemyślaną prezentację.

Karolina Zuba_4

Dodatkowo przyznano pozaregulaminowe wyróżnienie w wysokości 3 tys. zł za elastyczne podejście do tematu i pracę zespołową dla zespołu projektowego, w którego skład wchodzą: Katarzyna Drobek, Katarzyna Tkaczyk i Karol Knap.

Karol Knap_Katarzyna Drobek_Katarzyna Tkaczyk_1

W kategorii projektów profesjonalnych jury przyznało nagrodę specjalną w wysokości 3 tys. zł dla najbardziej obiecującego projektanta; otrzymał ją Jakub Bałanda z Asymetric Studio z Sopotu.

Jakub Balanda

Więcej na: www.akademiahansgrohe.pl, www.facebook.com/akademiahansgrohe

_DSC8653

_DSC8517

_DSC8475

_DSC8380

_DSC8484

Zapisz się do newslettera!

Powiązane artykuły:

Znamy zwycięzców konkursu Akademii Hansgrohe

Skończona forma

TARNOWO PODGÓRNE | 20 kwietnia 2017

Znamy zwycięzców konkursu Akademii Hansgrohe.

Axor Montreux. Perfekcyjny czar przeszłości

Axor Montreux

Warszawa | 23 stycznia 2017

Nowa propozycja klasycznych produktów do łazienki i kuchni.

Hansgrohe Polska świętuje swoje 20-lecie

Wspaniałe lata

Warszawa | 10 stycznia 2017

Hansgrohe Polska świętuje swoje 20-lecie.