Zimowy numer „Design Alive” z podtytułem „Kolekcje” już w sprzedaży

Oddajemy w Wasze ręce ostatni w tym roku numer „Design Alive”. Premierowo w Polsce prezentujemy From The Garden House – nowy budynek zaprojektowany przez KWK Promes Roberta Koniecznego wokół pięknego ogrodu w stylu japońskim. Zaglądamy też pod Opole, gdzie wnętrza minimalistycznej willi stworzyła Ewelina Mąkosa, oraz do Berlina, gdzie Maria Murawsky zaprojektowała niezwykłe biuro Office E. Przypominamy też postać niezwykłej projektantki Teresy Kruszewskiej, której fotel „Tulipan” każdy z nas wreszcie może mieć!

A co ponadto? „Musimy zaprojektować i zbudować nowy świat oparty na innej definicji rozwoju, dobrostanu i szczęścia. Musimy zaprojektować wszystko od nowa” – pisze w felietonie Piotr Voelkel, przedsiębiorca, znawca sztuki i promotor polskiego designu. W tym roku nie ma rozmowy, w której temat pandemii by się nie pojawił. Nie da się go uniknąć, jest więc obecny i w naszych wywiadach. „Całe moje życie to jest taki lockdown. Większość czasu i tak spędzam w domu lub w pracowni, a że przez większość roku mieszkam w małej wiosce w górach, to ta sytuacja izolacji i spokoju nie była dla mnie nowa” – opowiada nam Jan Bajtlik, światowej sławy projektant graficzny, który współpracuje z domem mody Hermès. „To, czego nam teraz potrzeba, to taki systematyczny, spokojny rozwój. Aktualnie każdy zastanawia się, jaka będzie przyszłość, my również – właśnie dlatego stabilność jest tym, czego bym sobie i wszystkim życzył” – przekonuje projektant Oskar Zięta.

To oczywiście tylko wybrane tematy z nowego „Design Alive”. Całemu numerowi nadaliśmy podtytuł „Kolekcje”, bo piszemy o kolekcjonerach designu z Włoch, przedmiotach ponadczasowych, o trendach na aukcjach dzieł sztuki i rzemiosła artystycznego, limitowanych edycjach i unikatach, nowych kolekcjach oraz kolekcjonerach dobrego smaku. O emocjach i rzeczach, które pozostaną z nami, gdy pandemia już sobie pójdzie.

Kolekcjonujmy nowe doświadczenia z 2020 roku i dajmy im upust w nowym, oby lepszym 2021. A tymczasem dobrej lektury „Design Alive” i pięknych świąt!

Magazyn kosztuje 15 zł! Dostępny jest w salonikach prasowych, w naszym sklepie z bezpośrednią i bezpłatną dostawą do domu oraz w wersji cyfrowej (tutaj).

Powiązane artykuły:

Pobierz za darmo wydanie cyfrowe wiosennego Design Alive pod hasłem „Miłość”! Udostępniamy też archiwalne numery w wersji cyfrowej – #zostańwdomu

Miłość

Warszawa | 18 marca 2020

Magazyn Design Alive nr 32 dostępny za darmo!

DA 31 już z nami!

DA 31 już z nami!

Warszawa | 29 listopada 2019

"10 lat Design Alive". Prezentujemy wam kolejne wydanie magazynu

10 lat 10 symboli Wystawa urodzinowa Design Alive

10 lat. 10 symboli

Warszawa | 7 października 2019

Wystawa urodzinowa Design Alive. Zaczynamy świętować

10 lat Design Alive

Urodziny DA

Warszawa | 3 października 2019

Spotkajmy się na Warsaw Home. Zaczynamy celebrację!