Zgiełk światowego handlu

W dniach 8 – 12 lutego 2019 roku, we Frankfurcie nad Menem, odbyły się największe na świecie targi dóbr konsumpcyjnych. Wydarzenie zakończyło się sukcesem, czego dowodem było zadowolenie branżystów oraz wzrost liczby odwiedzających.

Na powierzchni 306 500 m2 kw., 4 451 wystawców z 92 krajów zaprezentowało trendy na najbliższy rok. 85 proc. wszystkich odwiedzających przybyło spoza Niemiec, czyniąc Ambiente 2019 najbardziej międzynarodową edycją do tej pory. Targi odwiedziło aż 136 000 branżystów ze 166 krajów, co zapewniło niezwykłą atmosferę w halach. Wydarzenie zgromadziło 1 941 gości z Polski, a swoją ofertę zaprezentowało aż 60 polskich firm.

– Na targach Ambiente nadal odczuwamy zgiełk światowego handlu, pomimo sygnałów o nadchodzącym spowolnieniu gospodarczym. Producenci dóbr konsumpcyjnych z całego świata traktują targi Ambietne jako doskonałą platformę biznesową. Potwierdza to imponująca liczba zamówień oraz jakość prezentowana zarówno przez niemieckie, jak i międzynarodowe firmy – wyjaśnia Detlef Braun, dyrektor Messe Frankfurt.

Do Frankfurtu nad Menem przybyli branżyści z całego świata. Oprócz Niemiec, najwięcej gości pojawiło się z: Włoch, Chin, Francji, Wielkiej Brytanii, Holandii, Stanów Zjednoczonych, Hiszpanii, Szwajcarii, Rosji i Południowej Korei. Podczas tej edycji odnotowano znaczny wzrost liczby odwiedzających z całego świata, szczególnie z Ameryki Południowej, na czele z takimi krajami jak: Brazylia, Ekwador i Meksyk. Większa liczba gości pojawiła się także z europejskich krajów: Wielka Brytania, Hiszpania, Holandia, Rosja. Wzrosła także liczba gości z krajów azjatyckich : z Chin, Tajlandii i Indii. Wskaźnik satysfakcji wśród odwiedzających utrzymuje się na stabilnym, wysokim poziomie – 94 proc.

Ambiente 2019 w dużym stopniu zostało zdominowane przez produkty i tradycje Indii, Bollywood oraz sztukę kulinarną tego kraju. Przez kilka ostatnich edycji, osiem krajów partnerskich miało szansę zaprezentować się na targach Ambiente. Teraz czas na coś nowego. Z niecierpliwością oczekujemy na przyszłoroczną edycję targów (7-11 lutego 2020 roku), która pod hasłem The world comes to Ambiente, zachwyci wyglądem i designem.

Więcej na: www.ambiente.messefrankfurt.com

Powiązane artykuły:

Po nowe trendy

Po nowe trendy

Frankfurt nad Menem | 31 grudnia 2017

Polecamy! Początek roku zawsze obfituje w ciekawe wydarzenia.

Nowa kolekcja Krosna

Talia i Balance

Krosno | 10 marca 2015

Nowe projekty studia KABO & PYDO dla Krośnieńskich Hut Szkła Krosno.

Polska plantacja w Chinach

Plantacja w Chinach

Szanghaj | 4 marca 2015

Instalacja Alicji Patanowskiej w Muzeum Szkła w Szanghaju!

Kalendarium 2015 “Design Alive”. Tu trzeba być!

Tu trzeba być!

Cieszyn | 2 stycznia 2015

Oto nasze kalendarium na pierwsze miesiące 2015 roku.

Ambiente. Witryna na ?wiat

Witryna na świat

Frankfurt nad Menem | 11 lutego 2014

Ambiente to największe targi dóbr konsumpcyjnych na świecie!