Zen w rodzinnym wydaniu

Czy w domu, w którym królują dzieci oraz ich czworonożni towarzysze ma szansę zapanować wizualny spokój? Zadnie nie jest łatwe, ale też nie jest niemożliwe do zrealizowania. A przykład tego mieszkania pokazuje, że można to zrobić w świetnym stylu i w asyście znakomitego designu.

Kast Design, paryska pracownia prowadzona przez trzy Polki, Karolinę, Kasię i Magdę, w swoich działaniach nie ogranicza się tylko do Francji, realizując projekty w pięknych sceneriach rozsianych po całym świecie. Tak było i w tym przypadku, trio projektantek zostało bowiem poproszone o wsparcie podczas aranżacji 220-metrowego mieszkania w… Niemczech! Tak wielokulturowa mieszanka musiała zaowocować niezwykłym efektem.

Zespół przystąpił do tworzenia projektu w oparciu o dwa priorytety właściciela. Po pierwsze, liczyło się stworzenie pogodnej i kojącej atmosfery. Po drugie, zaprojektowanie przytulnego i wygodnego gniazda sprzyjającego wspólnym rodzinnym chwilom.
 

Sielski spokój w wielkim mieście

Aby osiągnąć tak pożądaną przez klienta atmosferę Zen, realizację projektu rozpoczęto od stworzenia białej bazy ze ścian i sufitu, którą z czasem uzupełniły białe akcenty w postaci wyspy kuchennej, lamp wiszących, krzeseł oraz mebli łazienkowych. Efekt wzmacniają również ogromne wykuszowe okna, wypełniające wnętrze rozproszonym światłem.

Kolejnym krokiem było wprowadzenie nastroju domowego ciepła – w tej roli doskonale sprawdziły się płytki podłogowe z efektem parkietu. Wytrzymały i łatwy w utrzymaniu materiał pojawił się zarówno w całej przestrzeni parteru, jak i w łazienkach. Prawdziwy parkiet znajdziemy natomiast w sypialni na piętrze.

Centrum rodzinnego życia wyznacza długi stół w części jadalnianej, wykonany z olejowanego dębu. Tuż nad nim udało się zrealizować kolejne życzenie klientów, jakim była maksymalna przejrzystość struktury mieszkania. Pragnienie to przełożono na instalację szklanej przegrody pomiędzy poszczególnymi strefami na piętrze oraz szklanej balustrady wieńczącej antresolę. Efektu dopełniają cienkie belki nośne oraz zdające się unosić w powietrzu schody.

W apartamencie nie zabrakło również przekroju designerskich mebli i oświetlenia. Swoje miejsce znalazły tu m.in. fotele i podnóżek Togo od marki Ligne Roset dopełnione stożkowymi lampami String Light marki Flos (w salonie), a także lampy projektu Toma Dixona (w przylegającej do salonu łazience).

Kast Design

Specjalizujące się w projektowaniu wnętrz i wizualizacjach 3D studio powstało w 2013 roku z inicjatywy Karoliny Sterkowicz, absolwentki Politechniki Krakowskiej oraz Narodowej Szkoły Architektury Belleville w Paryżu (ENSAPB). W kolejnych latach rozszerzało się o kolejne osoby – w 2016 do Karoliny dołączyła Kasia Kaliczka, pochodząca z Polski, wychowana w Niemczech absolwentka Politechniki Krakowskiej i Uniwersytetu w Münster; a w 2017 roku skład uzupełniła Magda Mietka, która ukończyła architekturę i urbanistykę na Politechnice Krakowskiej z akredytacją RIBA Part II fundowaną przez Królewski Instytut Architektów Brytyjskich. Dziś, we trzy zarządzają sześcioosobowym zespołem projektantek z Polski, USA i Francji.

Oprócz powiększenia składu z czasem zmienił się również zakres działalności Kast Design dodając do aranżacji oraz renowacji mieszkań działalność w przestrzeniach publicznych, takich jak biura i restauracje. Wielokulturowe doświadczenia architektek przekładają się również na udział w licznych międzynarodowych projektach m.in. we Francji, Niemczech, Polsce czy Szwajcarii. 

Zapisz się do newslettera!

Powiązane artykuły:

Domowa galeria sztuki

Domowa galeria sztuki

Santiago | 28 stycznia 2023

Zaglądamy do spektakularnego apartamentu w bogatej dzielnicy stolicy Chile

Siła detalu

Siła detalu

Radom | 23 stycznia 2023

Mieszkanie w 100-letniej kamienicy przeszło pełną koloru transformację