Zaproś naturę do swojego wnętrza. Nowa kolekcja Fondu

Premiera nowej kolekcji mebli polskiej marki Fondu to ukłon w stronę natury i cenionego w obecnych czasach minimalizmu. Kolekcja Metropoli została zaprojektowana we współpracy ze znanym i wielokrotnie nagradzanym duetem polskich projektantów Pawlak & Stawarski. Meble Metropoli są wykonywane ręcznie z litego drewna dębowego w polskiej manufakturze.

Meble Metropoli stanowią doskonałe uzupełnienie stylu kamienicznego, który z zasady jest dość chłodny i surowy. Naturalne lite drewno pozwala wprowadzić do niego ciepło oraz domowy charakter. Zachowanie oryginalnej struktury oraz usłojenia sprawia, że każdy egzemplarz jest unikatowy i jedyny w swoim rodzaju. Wyjątkowość wykorzystanego materiału przejawia się także w oryginalnych kształtach mebli, pełnych zaobleń, łuków i podcięć, które nie byłyby możliwe do uzyskania w przypadku innych surowców.

Design kolekcji Metropoli wyraża ponadczasowość. Geometryczne formy oraz artystyczny sznyt zostały wyrażone przez częściową asymetrię – każdy mebel jest osobną, samodzielną bryłą, ale ich dowolne połączenie buduje spójną, harmonijną całość. Wykończone surowym olejowoskiem sprawia, że produkty mają służyć przez lata, zachowując przy tym przyjazność dla środowiska i trudną do przecenienia trwałość.

Pawlak & Stawarski dla Fondu

Studio tworzą Bartłomiej Pawlak i Łukasz Stawarski. Obaj ukończyli Wzornictwo Przemysłowe na Uniwersytecie Artystycznym w Poznaniu. Od 2014 prowadzą studio Pawlak & Stawarski, realizując projekty z zakresu wzornictwa, projektowania mebla, grafiki, wnętrz i wystaw. W pracy łączą różne temperamenty oraz indywidualne doświadczenia. Ich projekty wyróżnia oryginalność stosowanych rozwiązań oraz dopracowanie funkcji i detalu. Za swoją pracę byli wielokrotnie nagradzani w kraju i za granicą.

Więcej na: www.fondu.store

Zapisz się do newslettera!

Powiązane artykuły:

Komfort tkwi w detalach

Komfort tkwi w detalach

Warszawa | 20 grudnia 2021

Rozmawiamy z projektantami Bartłomiejem Pawlakiem i Łukaszem Stawarskim

Fondu Furniture. Odważny design i szlachetne materiały

Fondu Furniture

Warszawa | 6 listopada 2020

Odważny design i szlachetne materiały

Biurowa oaza

Biurowa oaza

Tarnowo Podgórne | 20 lutego 2020

Kolekcja Lopp doceniona przez iF DESIGN AWARD 2020