Apartament z widokiem na gdyńską modernę

Wnętrze eleganckiego apartamentu zlokalizowanego w Yacht Park Gdynia to projekt pracowni architektonicznej JT Grupa. Projektanci stworzyli jasne i przestronne mieszkanie wzbogacone kontrastem struktur, które dopełnia niezwykły widok na nową marinę, słynny trójmasztowy żaglowiec Dar Pomorza oraz modernistyczną zabudowę Skweru Kościuszki z akwarium, akademią morską czy „Różą wiatrów” w roli głównej.

Apartament powstał w jednej z najdroższych lokalizacji w Trójmieście, gdzie za metr kwadratowy mieszkania zapłacić trzeba około 40 tys. zł.

– Naszym głównym założeniem było nawiązanie do stylu marynistycznego, jednak nie w sposób typowy – mówi Tomasz Ziółkowski, współwłaściciel pracowni JT Grupa.

–  Właścicielom zależało na tym, aby ich mieszkanie o powierzchni niespełna 100 metrów kwadratowych przypominało wnętrze luksusowego jachtu, dlatego we wnętrzu pojawiają się na przykład okładziny z orzecha i wysokiej jakości materiały – dodaje Tomasz Ziółkowski.

Na wejściu pojawiają się drewniane dębowe fronty pomalowane na kolor złamanej bieli oraz bejcowany fornir, które zostały pięknie zestawione z elegancką jedwabną tapetą.

Kuchnia, salon i jadalnia stanowią jedno otwarte pomieszczenie w odcieniach bieli i brązów. Do relaksu zachęcają duża sofa i fotel od Poliform oraz mięsisty dywan Toulemonde Bochart. Całość dopełniają stoliki – kamienny, szklany oraz skórzany w ciepłych bursztynowych barwach. Miłym dla oka akcentem jest też abstrakcyjny obraz spójny z kolorystyką mieszkania.

Dodatkowe światło zapewniają oryginalne w formie lampy – nad wyspą kuchenną od manufaktury Gabriel Scott, nad stołem od Shake design, lampa stojąca Flos oraz kinkiety Rubn nad sofą.

Magazyn Design Alive

NR 47 WIOSNA 2024

ZAMAWIAM

NR 47 WIOSNA 2024

Magazyn Design Alive

ZAMAWIAM

DAH NR 11 JESIEŃ 2023

W sypialni postawiono na funkcjonalizm. W zabudowie z orzecha amerykańskiego, z przeszklonymi frontami zostały ukryte drzwi do łazienki oraz schowki. Z kolei za łóżkiem pojawia się zabudowa z drewnianych wałeczków, która współgra z miękkim skórzanym wezgłowiem. Po obu stronach łóżka znajdują się eleganckie szafki nocne, które podobnie jak zagłówek są obite skórą tłoczoną i gładką, oraz kuliste lampy. Do tego prosta w formie toaletka ze złoceniami oraz pufa.

Łazienka została wykończona marmurem o kremowo- bursztynowym odcieniu z wyrazistym deseniem kamienia, z którym zestawiono minimalistyczną brązową armaturę.

Pracownia JT Grupa została założona przez Jagodę i Tomasza Ziółkowskich.  Zespół tworzony jest przez dyplomowanych architektów, po studiach kierunkowych w zakresie architektury i architektury wnętrz. Wykonuje projekty wnętrz domów oraz apartamentów, a także realizuje zlecenia aranżacji przestrzeni publicznych takich jak hotele, biura, restauracje, sklepy, salony fryzjerskie, salony kosmetyczne. Zajmuje się również kompleksowym projektowaniem domów jednorodzinnych, włączając w to projekt architektoniczny i wnętrzarski. 

Zapisz się do newslettera!

Powiązane artykuły:

Przytulny minimalizm

Przytulny minimalizm

Gdynia | 20 stycznia 2024

Dwupoziomowy apartament w gdyńskim Orłowie projektu Karoliny Ossowskiej

Tu się czyta i rozmawia

Tu się czyta i rozmawia

Gdynia | 12 stycznia 2024

Przystań Widna została zaprojektowana z myślą o mieszkańcach. Ale tu przyjemnie!