Wzorniczy kunszt i troska o środowisko, czyli nowy nurt w aranżacji wnętrz

Projektowanie wnętrz bazuje na symbiozie dwóch istotnych aspektów: atrakcyjnym designie oraz pełnej funkcjonalności. Wraz ze zmianami klimatycznymi konieczny jest jednak trzeci filar, czyli wrażliwość środowiskowa. Wyznacza to nowy nurt w produktach dla domu, które mogą mieć najwyższe walory wzornicze i praktyczne, a przy tym nie stanowią obciążenia dla planety. Na takiej filozofii opiera swoją działalność marka FDESIGN, proponując nowe kolekcje łazienkowe i kuchenne.

Produkty FDESIGN wyróżniają się wzornictwem dopracowanym w najdrobniejszych detalach, a przy tym długowiecznością i trwałością. Potwierdza to wydłużona, bezpłatna gwarancja nawet do 7 lat. Solidne wyposażenie domu na lata oznacza rzadsze remonty, a więc nie sprzyja generowaniu nadmiernej ilości odpadów.

Design w harmonii z naturą

Z racji tego, że kolekcje FDESIGN powstały w nurcie szacunku do przyrody, zapewniają odpowiedzialne korzystanie z tego cennego zasobu. Zastosowane aeratory pozwalają obniżyć zużycie wody nawet o 50% bez żadnych kompromisów, jeśli chodzi o komfort na co dzień. FDESIGN dąży również do redukcji stosowania ołowiu, stąd wykorzystywany jest mosiądz o obniżonej jego zawartości na poziomie nawet przewyższającym standardy unijne. Ponadto polipropylenowe elementy korków click-clack, które znajdują się w zestawie z bateriami, zastąpiono metalowymi, co oznacza mniejszą ilość obciążających środowisko tworzyw sztucznych.

FDESIGN jako odpowiedzialny producent i dystrybutor w opakowaniach stosuje przyjazne dla środowiska materiały, takie jak proste, ale eleganckie kartony, papierowa taśma pakowa z naturalnym klejem czy woreczki z folii z recyklingu.

Systemowe inspiracje

Kolekcje baterii do łazienki oraz kuchni FDESIGN dostępne są wraz z dopasowanymi do nich elementami uzupełniającymi. Kunsztowne wzornictwo odpowiada współczesnym gustom stylistycznym, a jednocześnie pozostaje uniwersalne i ponadczasowe, zwinnie adaptując się do dynamiki trendów. W katalogu produktowych znajdują się gotowe pomysły na wystrój łazienki w różnorodnych konwencjach.

Przykładowo kolekcja Zaffiro, wyróżniającą się intrygującym połączeniem czerni i różowego złota, świetnie sprawdza się w aranżacjach spod znaku wielkomiejskiej elegancji. Z kolei kolekcja Ardesia to ukłon w stronę miłośników stylu glamour. Fani wysublimowanej prostoty powinni zaś zainteresować się bardziej minimalistycznymi kolekcjami, takimi jak np. Meandro. Miękkie, dynamiczne linie wylewek oraz organiczne formy przypominają meandrującą rzekę, która sumiennie rzeźbi teren.

Więcej informacji: www.f-design.pl

Przeczytaj również: Zrównoważony rozwój po duńsku, czyli Green Solution House 

Zapisz się do newslettera!

Powiązane artykuły:

Nowa marka, nowy nurt

Nowa marka, nowy nurt

Skawina | 7 maja 2021

Nowa polska marka FDESIGN debiutuje na rynku z kolekcjami baterii i armatury