Wykłady i dyskusje podczas Gdynia Design Days 2022

Gdynia | Tekst promocyjny

22 czerwca 2022 | Wydarzenia |

Gdynia Design Days to między innymi bogaty program wykładów i dyskusji, które poprowadzą, jak co roku, eksperci z Polski i ze świata. Interdyscyplinarne grono specjalistów zapewni szeroką perspektywę podczas poruszania najbardziej aktualnych zagadnień. A jakie tematy pojawią się podczas tegorocznej edycji GDD?

W tym roku podczas festiwalu pojawiać będą się znane już wątki, ale w nowych ujęciach. Nie zabraknie także zupełnie nowych tematów.

Pierwszy dzień festiwalu zainauguruje dyskusja panelowa na temat tegorocznego hasła – Współmorze – a następnie wykład Lisy Lang. Niedziela to między innymi wykłady na temat cyklu życia przedmiotów oraz poszukiwania rozwiązań, które ograniczą produkcję nowych. Kolejny tydzień zaczniemy dwoma wykładami o tematyce, która wcześniej nie była poruszana na GDD. Pierwszy z nich dotyczyć będzie projektowania nowych rozwiązań prawnych (legal design), a drugi życia w świecie otaczających nas algorytmów w wirtualnej rzeczywistości. Wtorek, 5 lipca, czekają nas trzy zupełnie różne spojrzenia na hasło empatia. Środa poświęcona będzie tematom związanym z poszukiwaniem nowych materiałów oraz Bałtykowi. Ostatni dzień wykładów – czwartek, 7 lipca – poświęcony będzie tematom związanym z Nowym Europejskim Bauhasem oraz social design.

Jak wziąć udział?

Po dwóch pandemicznych edycjach, Gdynia Design Days powraca do wydarzeń stacjonarnych. Wszystkie wydarzenia z programu odbędą się na Scenie GDD w PPNT Gdynia. Wstęp jest bezpłatny, ale ze względu na ograniczoną ilość miejsc, obowiązują zapisy przez panel Moje GDD.

Poza tym skorzystać można będzie z wydarzeń towarzyszących, współorganizowanych z partnerami. Nie zabraknie również spacerów – zarówno po mieście, jak i po samych wystawach.

Widzimy się w Gdyni 2 lipca!

Zapisz się do newslettera!

Powiązane artykuły: