Wybierz kolor! Łazienka w stylu New Memphis

Warszawa | Tekst promocyjny

29 marca 2022 | Design |

Czy wnętrze może być sposobem na wyrażanie siebie oraz stanowić energetyczne antidotum na otaczającą nas rzeczywistość? Z pewnością tak!

Szczególnie dziś potrzebujemy otoczenia, które wywołuje pozytywne emocje. Tym samym przestrzeń, w której przebywamy, powinna z jednej strony dawać wytchnienie, sprzyjać regeneracji i mieć kojący wpływ na nasze samopoczucie; z drugiej zaś strony – pobudzać, stymulować i zachęcać do twórczego działania. Inspirację można zaczerpnąć ze świata mody, do którego pewnym krokiem zawitały nasycone kolory. Ich zestawienia są kontrastowe i wyraziste, a paleta barw pełna życia i energii. Towarzyszy im również odważna forma i graficzne dodatki.

Moda lubi powroty i sięganie do historii designu

Niepowtarzalne, pełne koloru wnętrza podkreślające indywidualność oraz element zabawy formą tworzyła już w latach 80. słynna włoska grupa Memphis. Jej awangardowe projekty pokazały, że urządzając wnętrze można kierować się przede wszystkim wyobraźnią i tworzyć przestrzenie, które sprawiają radość. Ten oryginalny styl odwoływał się głównie do postmodernizmu, ale czerpał także motywy z art deco oraz stylistyki lat 50. Brawurowo łączył jaskrawe i pastelowe kolory z kontrastem czerni i bieli, eksperymentował z geometrią i różnorodnością tekstur i materiałów.

Estetyka grupy Memphis wywarła szeroki wpływ na kulturę i bez wątpienia stanowi ona jeden z najbardziej wyrazistych nurtów w historii designu.  Dziś coraz częściej powraca we współczesnych trendach wnętrzarskich, a jej obecna odsłona jest jednak bardziej wyważona i subtelna. Geometryczne formy współgrają z organicznymi, nieregularnymi kształtami. Przeważają łuki i zaokrąglenia. Krzykliwą kolorystykę zastępują bardziej stonowane barwy ziemi i odcienie inspirowane naturą. Aranżacje cechuje większa powściągliwość, a nawet pewien minimalizm. Ta współczesna, wyrafinowana odsłona kultowego stylu zyskała miano New Memphis.

Łazienka w stylu new memphis

 

Jak stworzyć łazienkę w stylu New Memphis?

Śmiało baw się kolorami. Swobodnie łącz i mieszaj neutralne barwy z bardziej jaskrawymi i kontrastowymi tonacjami. Zacznij od wyboru struktury podłogi, która będzie ważnym fundamentem całej aranżacji. Idealnie sprawdzi się stonowana szarość betonu lub modnego lastryko, które stanowić będzie doskonałe tło dla bardziej odważnych dodatków, takich jak oryginalne, kolorowe wanny i umywalki z kolekcji OMNIRES OVO M+. Kolekcja powstała na zasadzie mix-and-match, co pozwala na komponowanie dowolnych zestawów, a jej oryginalna paleta kolorystyczna dodatkowo pozwala stworzenie odważnego, wyrazistego wnętrza. Postaw również na geometrię. Zaoblone, bazujące na okręgach kształty wanny i umywalki z kolekcji OMNIRES OVO M+ zestaw z kwadratowymi bądź prostokątnymi płytkami typu metro z kontrastową fugą. Baw się formą i teksturami – do całości dobierz dodatki o intrygujących kształtach, takich jak lampy z odkrytymi żarówkami, ceramiczne wazony, czy oryginalne ozdoby na ścianę z graficznymi, barwnymi elementami.

Współcześnie wnętrza w stylu Memphis nabrały pewnego rodzaju ogłady, a także minimalistycznego wykończenia. Wielokolorową aranżację zrównoważą zarówno symetria kompozycji, jak i monochromatyczne dodatki, takie jak nowoczesna armatura łazienkowa i dobrane do niej stylistycznie akcesoria łazienkowe w wyrazistej, głębokiej czerni. Kolekcje OMNIRES dają pole do kreatywności i pozwalają na wiele różnych interpretacji. Uniwersalność kolorów kolekcji Ovo oraz możliwość zestawienia z armaturą o zróżnicowanych wykończeniach sprawia, że wybór stylistyki jest niemal nieograniczony. Od maksymalizmu po stonowane, jednobarwne aranżacje.

Szaleństwo form i kolorów

Łazienka w stylu new memphis

Łazienka w stylu new memphis

Zapisz się do newslettera!

Powiązane artykuły: