Wspinaczka do wnętrza

paryż | jarda ruszczyc

19 listopada 2014 | Design | Sztuka | Wydarzenia |

Chorwacki kolektyw Numen/For Use zaprasza do niezwykłego wnętrza. Choć zaproszenie obowiązuje w paryskiej galerii, przemieścimy się daleko dalej i głębiej niż zakładałyby sztywne ramy przestrzeni galeryjnej.

Numen/For Use to formacja słynąca z tworzenia dmuchanych instalacji, w głównej mierze przeznaczonych dla dorosłych. Po sukcesie instalacji Net Blow-up w Yokohamie sprzed kilku miesięcy, artyści powrócili do Europy, przygotowując pracę w paryskiej galerii Palais de Tokyo. Ich instalacja zatytułowana Tape Paris, jest jedynie częścią większej całości. Do zbiorowej wystawy zaproszono twórców reprezentujących rozmaite dziedziny sztuki, a Chorwaci z Numen/For Use prezentują to, z czym są przede wszystkim kojarzeni. Na ekspozycję „Inside” przygotowali biomorficzne formy, utworzone aż z 44 kilometrów celofanu, który utkany wokół słupów nośnych stał się jedną z największych atrakcji w czasie wystawy. Utworzony z nich korytarz wije się na 50 metrach, w szczytowym momencie osiągając wysokość 6 metrów.

Kuratorska koncepcja zakłada zagłębianie się w mroczne terytoria życia wewnętrznego, fizycznego i psychicznego człowieka. – Wędrowanie wewnątrz celowanej konstrukcji to metafora zanurzenia, introspekcji i sondowania siebie. Główną ideą było, aby przekształcić cały budynek w konwulsyjny organizm/umysł/ciało, którego śliskie granice rozciągają się jak skóra – przyznają kuratorzy z Palais de Tokyo.

Partnerem tej słynnej instytucji sztuki współczesnej z okazji wystawy „Inside”, a dokładnie pracy „Tape Paris” stworzonej przez Numen/For Use, została marka COS.

Wystawa „Inside” w Palais de Tokyo potrwa do 11 stycznia przyszłego roku.

numen for use designalive4

numen for use designalive5

numen for use designalive6

numen for use designalive7

numen for use designalive8

numen for use designalive9

numen for use designalive10

numen for use designalive11

numen for use designalive12

numen for use designalive13

Zapisz się do newslettera!

Powiązane artykuły:

The Wall of Sound

The Wall of Sound

Warszawa | 18 lutego 2020

dźwiękowe graffiti stworzone przez grupę panGenerator

Tilda Swinton bada ukryte człowieczeństwo w ubraniach

Tilda szatniarka

Florencja | 22 stycznia 2015

Słynna aktorka Tilda Swinton bada ukryte człowieczeństwo w ubraniach.