Wiosenny numer „DA” już w sprzedaży. Rozpoczynamy świętowanie naszych 10. urodzin!

Już jest: świeży, nowy, wiosenny. A że wszystko powstało z niczego, tym razem uszyliśmy go z kawałeczków, ścinków i skrawków – pięknych, ważnych i inspirujących! Magazyn „DA” nr 29.

Najpierw będzie o tym, że zaczynamy świętować nasze 10. urodziny! Ależ to minęło… Równo dekadę temu powstała w naszych głowach wizja, by stworzyć miejsce inspiracji dla tych, którzy lubią dobry design, architekturę i modę. A skoro mamy jubileusz, to czas na refleksje i podsumowania. Postanowiliśmy podjąć wyzwanie i… wybrać. Zaczniemy od 10 Rzeczy, czyli najcenniejszych „prezentów”, jakie przez te lata sprawili nam polscy twórcy.

Poznacie też Wiesława Bartkowskiego, bohatera tego wydania. To szef studiów Creative Coding na Uniwersytecie SWPS, laureat Design Alive Awards 2018 w kategorii Animator, nauczyciel, naukowiec i człowiek, który objechał na rowerze świętą górę Tybetańczyków. Rozmawiamy z nim o sztucznej inteligencji, cielesności, scenariuszach rozwoju świata i o tym, po co nam miłość. Mecz rozegra dla nas Megi Malinowska, Gosia Sobiczewska przekona, że niepotrzebne nie istnieje. Po sennej Marfie poprowadzi Monika Brauntsch, a Kasia Andrzejczyk-Briks opowie o synergii. Patryk Hardziej zaprasza nas do swojej nowo otwartej pracowni, a Eliza Ziemińska-Żak tym razem gości w Barcelonie.

Niezmiennie doskonały Marek Warchoł zachwyci traktatem o zbędnym świecie, a rocznicowo o Bauhausie pisze Mateusz Bielesz. O tym, co jest dla nich źródłem inspiracji opowiadają Anna Pałubicka i Konrad Komorowski z 10decoart, a o swoich sukcesach, planach i porażkach Karolina Kuklińska-Kosowicz i Paweł Kosowicz, właściciele firmy YOPE. Mamy też dwie fantastyczne sesje: pierwszą wykonał Pszemek Dzienis, ukazując niezwykłość form produktów wykonanych przez firmę uauproject, za drugą, modową, odpowiada Magdalena Łuniewska, która sfotografowała wiosenno-letnią kolekcję Acephali.

No i wisienka na naszym urodzinowym torcie: projekty Suzanne Jongmans, niderlandzkiej multiartystki, krawcowej, projektantki kostiumów, kreatorki rzeźbiarskich form czy wreszcie fotografki. Zobaczcie zachwycającą sesję jej konceptów w artykule „Bratnie dusze” autorstwa Sylwii Chrapek.

Magazyn „DA” nr 29 pod tytułem „Zbędne” już w sprzedaży. Dlaczego „Zbędne”? O tym już przeczytacie w edytorialu redaktor naczelnej.

Magazyn można kupić w salonikach prasowych. Dostępny jest też w naszym sklepie, bezpośrednio z dostawą do domu: tutaj

Powiązane artykuły:

Zimowy numer „Design Alive” z podtytułem „Kolekcje” już w sprzedaży

Numer pełen premier

Warszawa | 21 grudnia 2020

Zimowe wydanie „Design Alive” z podtytułem „Kolekcje” już w sprzedaży