Wieszak pod wpływem wiatru

kraków | jarda ruszczyc

28 sierpnia 2014 | Design | Rzeczy |

Przedmiot dobrze odnajdujący się w holu jak i przedpokoju, służący nie tylko do odwieszania ubrań ale i odłożenia obuwia. Wielofunkcyjny wieszak stworzyła Alicja Prussakowska.

Tilia – bo taką nosi nazwę – nie ogranicza swoich ról jedynie do zawieszania i odwieszania. Jest wieszakiem wolnostojącym, i może też pełnić funkcję siedziska. Jego użytkownikami mogą być zarówno dzieci jak i osoby dorosłe. Odpowiednie wyprofilowanie haczyków, ich ilość i układ pozwalają na odwieszenie wielu płaszczy, szali, kapeluszy, torebek oraz parasoli. Dodatkowa przestrzeń na dole może być przeznaczona do odłożenia obuwia. Listwy wieszaka jak i narożniki w podstawie zostały wykonane z drewna sosnowego.

Podstawa została wykonana z płyty mdf lakierowanej na biało. Mocowanie listew do podstawy odbywa się przy pomocy dwóch elementów klinujących, które określają odległości pomiędzy listwami, sam układ elementów jest dowolny. Podstawa mebla składana jest z czterech osobnych elementów, dzięki czemu cały obiekt nie zajmowałby dużo miejsca przy transporcie.

Inspiracją przy projektowaniu tego mebla stały się kształty i formy jakie przybiera trawa i i zboże uginające się pod wpływem podmuchów wiatru – przyznaje Alicja Prussakowska. Tilia jest jej projektem licencjackim wykonanym na Wydziale Form Przemysłowych Akademii Sztuk Pięknych im. Jana Matejki w Krakowie. Projektantka jest związana także ze studiem projektowym Operstone.

Więcej: www.alicjaprussakowska.com

Zapisz się do newslettera!

Powiązane artykuły:

Rytm sinusoidy

Na fali

sztokholm | 9 lipca 2014

Sine to prosty system służący do prezentacji i przechowywania ubrań.

Polska rzuciła Berlin na kolana

Wystawa w Berlinie

Berlin | 19 czerwca 2013

Wystawa Design Alive Awards odwiedziła stolicę Niemiec.