Więcej niż krzesło

Tarnowo Podgórne | anna borecka

29 października 2014 | Design | Rzeczy |

Prism autorstwa Krystiana Kowalskiego to nowy projekt marki Noti. Krzesło łączy oryginalną formę z dbałością o ergonomię.

Inspiracją dla projektanta stała się geometria oszlifowanych kamieni, pozornie surowa i nieuporządkowana, tworząca logiczną całość. Krystian Kowalski zastosował ten sam geometryczny język tworząc krzesło Prism, o charakterystycznym i eleganckim kształcie. Są wytwarzane w różnych wariantach. Podstawy z drewna bukowego, tworzone dzięki zaawansowanej technologii obróbki drewna, wkomponują się w domowe aranżacje. Stają się nie tylko częścią tradycyjnego tandemu stół-krzesło, ale często najbardziej wyrazistym elementem danego wnętrza. Z kolei warianty aluminiowych podstaw z łatwością można zastosować w przestrzeniach biurowych, hotelowych czy restauracyjnych. Projektant dużą wagę przyłożył do detalu – widoczne przeszycia podkreślają elegancką formę krzesła, jednocześnie świadcząc o starannym, ręcznym wykonaniu.

Prism wykonano w technologii pianki wtryskowej, która zapewnia trwałość i komfort użytkowania. Umożliwia także precyzyjne profilowanie siedziska. Podczas produkcji zadbano również o to, aby krzesło nie było zbyt ciężkie i posiadało optymalny kształt do zastosowania w przestrzeniach restauracyjnych i biurowych czy hotelach. Możliwość pochylenia oraz zmiany wysokości siedzenia (dostępne przy zastosowaniu podstawy aluminiowej) umożliwi komfortową i zdrową pracę przy biurku czy stole przez wiele godzin.

Więcej: www.noti.pl

Zapisz się do newslettera!

Powiązane artykuły: