Wazony i lustra inspirowane prehistorycznymi maskami z Kolumbii

Nowa kolekcja Masq zaprojektowana przez hiszpańskie studio Masquespacio dla duńskiej firmy Lucie Kaas to dzieła sztuki, w których granice między artyzmem a funkcjonalnym designem zacierają się.

Ana Milena Hernández Palacios i Christophe Penasse ze studia Masquespacio w swojej rodzinnej Hiszpanii mocno zdefiniowali swój styl. Teraz idą po więcej. Wraz z firmą Lucie Kaas stworzyli serię elementów dekoracyjnych o nazwie Masq. Miłośnicy stylu Memphis i art deco z Walencji zaproponowali odważną mieszankę kolorów z mocnymi wpływami prekolumbijskimi.

Kolekcja inspirowana jest prehistorycznymi maskami z Kolumbii (jeden z założycieli Masquespacio pochodzi z tego kraju), ale ma też bezpośrednie odniesienia do grupy Memphis, ruchu architektonicznego założonego przez Ettore Sottsassa w 1980 roku. Mini wazony zrobione są ze stali i powlekane natryskowo, zaś lustra powstały ze szkła i drewna bukowego. Te pierwsze kosztują 120, drugie 329 euro.

Duńska marka Lucie Kass, znana przede wszystkim miłośnikom lalek kokeshi, ma bardzo bogaty katalog przedmiotów dekoracyjnych – od wazonów przez lampy, delikatne świeczniki aż po stoliki. Wiele z nich zostało zaprojektowanych przez znanych skandynawskich twórców – tym razem jednak marka postawiła na mocny akcent iberyjski.

Więcej na: www.masquespacio.com i www.luciekaas.com

no images were found

Powiązane artykuły:

Ocean doznań w wyjątkowej restauracji La Sastrería

La Sastrería

Walencja | 12 października 2020

Ocean doznań w wyjątkowej restauracji projektu Masquespacio

Masquespacio prezentuje: Biuro jak ze snu

Biuro jak ze snu

Walencja | 6 sierpnia 2020

Retrofuturyzm w realizacji pracowni Masquespacio

Ceramika przyszłości w onirycznej wizji studia Masquespacio

Ceramiczny sen

Walencja | 25 lipca 2020

Zaskakujący, oniryczny projekt studia Masquespacio

Kolorowy hostel [zdjęcia]

Kolorowy hostel

Walencja | 18 września 2016

Masquespacio ukończyło właśnie projekt wnętrz Valencia Lounge Hostel.