Wazony i lustra inspirowane prehistorycznymi maskami z Kolumbii

Nowa kolekcja Masq zaprojektowana przez hiszpańskie studio Masquespacio dla duńskiej firmy Lucie Kaas to dzieła sztuki, w których granice między artyzmem a funkcjonalnym designem zacierają się.

Ana Milena Hernández Palacios i Christophe Penasse ze studia Masquespacio w swojej rodzinnej Hiszpanii mocno zdefiniowali swój styl. Teraz idą po więcej. Wraz z firmą Lucie Kaas stworzyli serię elementów dekoracyjnych o nazwie Masq. Miłośnicy stylu Memphis i art deco z Walencji zaproponowali odważną mieszankę kolorów z mocnymi wpływami prekolumbijskimi.

Kolekcja inspirowana jest prehistorycznymi maskami z Kolumbii (jeden z założycieli Masquespacio pochodzi z tego kraju. Ma też bezpośrednie odniesienia do grupy Memphis, ruchu architektonicznego założonego przez Ettore Sottsassa w 1980 roku. Mini wazony zrobiono ze stali i powlekane natryskowo, zaś lustra powstały ze szkła i drewna bukowego. Te pierwsze kosztują 120, drugie 329 euro.

Duńska marka Lucie Kass, znana przede wszystkim miłośnikom lalek kokeshi, ma bardzo bogaty katalog przedmiotów dekoracyjnych. Od wazonów przez lampy, delikatne świeczniki aż po stoliki. Wiele z nich zostało zaprojektowanych przez znanych skandynawskich twórców – tym razem jednak marka postawiła na mocny akcent iberyjski.

Więcej na: www.masquespacio.com i www.luciekaas.com

Zapisz się do newslettera!

Powiązane artykuły:

Casa Valenciana

Casa Valenciana

Walencja | 26 maja 2024

Odwiedzamy dom założycieli hiszpańskiego studia Masquespacio

Księżniczka kropek

Księżniczka kropek

Tokio | 27 sierpnia 2023

Yayoi Kusama od 70 lat tworzy psychodeliczne, artystyczne światy