Biurowiec inspirowany portowym dziedzictwem Gdańska

Oszczędny w wyrazie Wave Gdańsk Oliwa to najnowszy projekt Medusa Group inspirowany historią miasta.

– Stalowa fasada z elementów modułowych o rudej, bursztynowej barwie z charakterystycznymi, pionowymi podziałami była dla nas racjonalnym wyborem – tłumaczy Przemo Łukasik, który wraz z Łukaszem Zagałą tworzy Medusa Group. – To czytelne nawiązanie do prostej i funkcjonalnej retoryki portowych składów kontenerowych, których prostopadłościany ułożone jeden na drugim tworzą przestrzenne formy. Powtarzalność, modułowość, efekt typizacji wzbogaciliśmy poprzez grę szklanymi podziałami, które dematerializują bryłę. Z kolei ogólnodostępna przestrzeń między budynkami odwołuje się do bałtyckiego, nadbrzeżnego krajobrazu, gdzie współgrają ze sobą kształty wydm oraz fal.

Docelowo biurowiec mają tworzyć dwa budynki po 14 kondygnacji. Budynek „A” zlokalizowany po stronie zachodniej jest tuż gotowy; budynek „B” po stronie wschodniej wchodzi w fazę realizacji.

Powierzchnie biurowe w Wave Gdańsk Oliwa zaprojektowano w taki sposób, aby zapewnić funkcjonalną i efektywną aranżację. Przyjęta głębokość traktów oraz podział fasady stwarzają wiele możliwości konfiguracji i sposobów podziału powierzchni, w zależności od potrzeb najemcy. Celem inwestycji jest bowiem stworzenie nowoczesnego i funkcjonalnego centrum oferującego elastyczne przestrzenie do komfortowej pracy biurowej. Zespół budynków jest przyjazny dla środowiska, co przejawia się m.in. w niskim zużyciu energii, niskiej emisji zanieczyszczeń do atmosfery, stosowaniu odpowiednich przyjaznych środowisku materiałów budowlanych i urządzeń technicznych.

***
Trendy, inspirujące wnętrza, najlepsze realizacje w architekturze, nowości ze świata designu i ciekawe rozmowy wprost do Twojej skrzynki!  Zapisz się na nasz newsletter i bądź na bieżąco!

Zapisz się do newslettera!

Powiązane artykuły:

Ziemia obiecana

Ziemia obiecana

Dubaj | 10 kwietnia 2023

Architekt Przemo Łukasik zabiera nas w podróż po wielokulturowym Dubaju

Wszystkie zapachy Maroka

Wszystkie zapachy Maroka

Maroko | 1 stycznia 2023

Przemo Łukasik zabiera nas w kolejną podróż w ramach serii „Bagaż podręczny”