U dentysty jak w… domu

– Wizyta u dentysty wielu nie kojarzy się z niczym przyjemnym. Aby zminimalizować strach, zaprojektowaliśmy wnętrza gabinetu stomatologicznego tak aby wyglądały jak część domu – mówi Michał Raca, którego pracownia Raca Architekci zaprojektowała przychodnię Twoi Dentyści w Gdańsku.

Aby jak najbardziej udomowić gabinet, projektanci użyli elementów zaczerpniętych z domowego salonu, takich jak dębowe zabudowy meblowe, które ukrywają za sobą całe zaplecze gabinetu. Są też półki na książki, wygodna sofa i fotel, żywe rośliny, poduszki i zasłony. Przestrzeń poczekalni jest dzięki temu bardziej przytulna i pacjent czuje się mniej zestresowany nadchodząca wizytą.
Użyte w poczekalni materiały występują w pozostałych pomieszczeniach ale w innych proporcjach. W gabinecie drewna jest mniej a więcej bieli, ale dla zachowania domowej atmosfery pojawiają się duże drewniane płaszczyzny, półki na książki i roślinność. Drewniana zabudowa, podobnie jak w poczekalni, skrywa za sobą niezbędne do funkcjonowania gabinetu pomieszczenia, np. sterylizatornię.

Dominującym elementem pojawiającym się w przestrzeni dostępnej dla pacjenta oraz na zapleczu jest kolor miętowy. Dodaje energii tym przestrzeniom i przypomina nam nieco o tym, że jest to gabinet stomatologiczny.

Wnętrze zaprojektowane jest w stylu skandynawskim. – Dążyliśmy do tego aby w odczuciu było naturalne i przytulne pomimo bardzo nowoczesnych sprzętów stomatologicznych. Dlatego też pojawiają się naturalne materiały. Podłoga na całej powierzchni lokalu wykończona jest płytkami imitującymi terazzo. Na ścianach i blatach roboczych użyliśmy kamienia naturalnego. Zabudowy meblowe wykonane są z bielonego dębu, podobnie jak żaluzje okienne – dodaje Michał Raca.

Więcej na: www.raca-architekci.pl

Zapisz się do newslettera!

Powiązane artykuły: